Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
14.-16.5. 2015

Mezinárodní dentální veletrh a konference

InDent 2015

 

Vystavovatelé:
Vystavovatelé byli spokojení především s organizací veletrhu a prací organizátorů (93 %) a zázemím veletrhu (86 %). Vysoká spokojenost se projevila také u hodnocení umístění stánku (86 %), služby BVV (64 %) nebo parkování (79 %). Z názorů vystavovatelů se ukázal  také prostor ke zlepšení v příštích ročnících, například struktura návštěvníků, propagace veletrhu, občerstvení. 50 % vystavovatelů plánuje účast na dalším ročníku.

Návštěvníci:
Více než polovinu návštěvníků tvořili zubní lékaři. 72 % návštěvníků bylo s veletrhem spokojeno a splnil jejich očekávání. 60 % návštěvníků přišlo z firem, které zaměstnávají do 5 odborníků. 33 % návštěvníků hledalo na veletrhu vybavení zubních ordinací a laboratoří, 27 % materiály pro dentální sektor a 17 % prostředky preventivní péče. S doprovodným programem bylo spokojeno 62 % návštěvníků, návštěvníci vyjádřili vysokou spokojenost se zázemím veletrhu (72 %). 68 % návštěvníků přijde na InDent i v roce 2016.

Účastníci konference:
Většinu účastníků konference tvořili zubní lékaři a studenti tohoto oboru. 75 % účastníků hodnotilo konferenci velmi dobře. Účastníky byly nejlépe hodnoceny přednášky MUDr. Radoslava Laciny, MUDr. Ladislava Gregora, MUDr. et MUDr. Gabriely Pavlíkové, Jakuba Hoška, Ondřeje Adama, Jochena Peterse. V příštím ročníku by účastníci uvítali témata z ortodoncie a protetiky. Velmi pozitivně byla hodnocena organizace a dostupnost konference, stejně jako webové stránky konference. 70 % respondentů potvrdilo účast na dalším ročníku.

Řekli o veletrhu

 

Oldřich Špidla, ředitel, OMS-Dent, s. r. o.
Co se týká samotné výstavy, velmi se mi líbí, prostory jsou perfektní a v Brně je třeba oproti Praze výborná infrastruktura. Všechno je perfektně organizačně zvládnuté. Přesun výstavy do Brna jsem velmi podporoval a výsledkem jsem trošku zaskočen. Čekal jsem, že brněnští lékaři přijdou v hojnějším počtu. V propagaci se udělalo hodně, ale účast neodpovídá úsilí, které tomu bylo věnováno. Jediné, co nám chybí, je dostatek zákazníků. Ale skutečné hodnocení přijde až po veletrhu.

Manager CZ/SK/HU, Colgate-Palmolive Česká republika
Prostory byly zvoleny dobře, účast firem je také slušná, ale horší je to s návštěvností, která je opravdu nízká. Organizátoři udělali v propagaci maximum, možná by to chtělo změnit koncepci veletrhu a pustit sem laickou veřejnost, bylo by to oživení. Program přednášek, které pořádáme na našem stánku, je myslím ideální způsob, jak oslovit návštěvníky. A je o ně poměrně velký zájem.
Radka Návesníková, Professional Relations

Leo Schaffer, ředitel, SCHAFFEROVÁ spol. s r. o. (Special care)
Mohlo to být lepší. Veletrh zhodnotíme asi až na základě kontaktů, které tady posbíráme, a potenciálních obchodů a příležitostí. A dojem? Včera horší, dnes je to zajímavější, ale na vyskakování to zatím není.

Libuše Hladíková, obchodní manažerka a vedoucí prodejny, SAFINA a. s.
Musím říci, že pro nás je tento veletrh novým pohledem na trh, protože Ostrava už pro nás nebyla tak zajímavá. Oceňuji, že Brno má tak úžasné výstaviště, určitě podstatně kvalitnější než v Praze - Holešovicích. A hlavně je to něco nového, co tu chybělo. Brno vždycky bylo v našem oboru trochu opomíjeno a jižní Morava má velmi silný potenciál. Navíc je to z Brna blízko na Slovensko, odkud sem také přijeli lékaři.

Tomáš Najer, jednatel, PRODENTA s. r. o.
Po pravdě řečeno jsme očekávali více návštěvníků, ale přesto jsme spokojeni. Rozhodně se mi velmi líbí letošní organizace, brněnské výstaviště má vysoké kvality a zkušený tým pracovníků. My jsme tu hlavně proto, abychom uzavřeli obchody, a to se daří. Přichází méně lidí, než jsme čekali, ale na druhé straně jsou to ti, kteří sem přišli nakupovat, takže jsme spokojeni.

Roman Stárek, obchodní ředitel, Dent Unit s. r. o.
InDent v Brně nám připadá hodně podobný InDentu v Ostravě. První den přišlo méně lidí, protože nebyla konference. K organizaci žádné výhrady nemáme, prostředí je pěkné, jenom lidí kdyby přišlo více. I když druhý den už je o poznání lepší než první.

Petr Matoušek, manažer prodeje, synMedico GmbH
Nabízíme zubařům speciální aplikaci, která jim usnadní komunikaci
s pacienty a dokumentaci. Jsme německá firma a s naším produktem zatím nemáme konkurenci, na český trh vstupujeme právě tady v Brně a tímto veletrhem startujeme naše obchodní aktivity. Byl jsem na veletrhu ve Vídni a InDent je s ním srovnatelný. Obchodních schůzek jsme tu měli dost. Jsem přesvědčen o tom, že zde získáme několik zákazníků a že účast bude pozitivní nejen pro image firmy, ale přinese i ekonomický efekt.

Petr Hach, jednatel, Everydent s. r. o.
Na veletrh InDent jezdím už od jeho začátku a musím říci, že se mi velice líbí brněnské výstaviště. Je to krásný, čistý, dobře dostupný areál, v pavilonu je pěkné prostředí a jsme tu spokojeni. Celá organizace včetně návozu techniky byla výborná a z tohoto hlediska musím chválit. Jak letošní InDent dopadne, co se týče návštěvnosti a úspěšnosti firem, to se teprve ukáže. Pozvali jsme k nám na stánek klienty, které v Brně a na jižní Moravě máme, a z prvních dvou dnů veletrhu mám vcelku pozitivní dojem.

Iva Mondok, garant sekce Zubní technik
Z přesunu do Brna jsme měli trochu obavy, protože v Ostravě se rozvinula přátelská domácká atmosféra, ale musím říci, že se tuto atmosféru podařilo přenést. My zubní technici se pravidelně potkáváme mnoho let a je znát, že se tu lidé cítí uvolněně a dobře. Výstava je podle mě trochu menší, je na ní znát strukturální změna trhu v oboru zubní technik. Přechod k digitalizaci způsobuje zmenšení trhu, na jedné straně ubylo drobných investic a na druhé straně dnes investice rostou do astronomických částek. Práce zubního technika se mění z řemeslné na CAD-CAM modelaci pro konkrétního pacienta a následnou týmovou velkovýrobu. Vzdělání a konference jako InDent jsou v této přechodové fázi velmi potřebné. A zájem o ně je, na úvodní přednášku zahraničního odborníka byl sál zaplněn do posledního místa. Mám z této akce dobrý pocit.

Eva Gojíšová, garant sekce Dentální, hygienistka a sestra
Na přípravu byla relativně krátká doba, přesto se na konferenci InDent podařilo zajistit velmi kvalitní program. Je dobře složen, se zajímavými přednášejícími a velmi dobrou úrovní přednášek. Posluchači byli myslím spokojeni, jejich zájem o přednášky mě potěšil. Pro dentální hygienistky je tato akce velice prospěšná, protože je potřeba zvyšovat jejich profesionální myšlení a profesní sebevědomí. Navíc se musí brát v úvahu, že jde o první ročník. V Ostravě úroveň klesala, ale nyní věřím, že prestiž konference InDent opět poroste. Výstava se mi líbila moc, prostor je velmi pěkný, stánky také. Myslím, že firmy, které tu nebyly, bude neúčast mrzet. Samozřejmě jde o první ročník, ale přesun do Brna jako města veletrhů je podle mě správná volba. Věřím, že prestiž výstavy InDent nyní poroste a za pár let to může být velice dobrá konkurence Pražským dentálním dnům a Pragodentu, což je určitě potřeba. Tady je znát profesionalita organizátorů a navíc má Brno krásné prostory. Jako z prvního ročníku mám z této akce velmi dobrý dojem. Je moc dobře, že se takovéto akce konají.

Filip Donev, garant sekce Zubní lékař
Pro mě je to první návštěva veletrhu InDent, prostory a organizace se mi líbí. Myslím si, že tato akce má potenciál se rozšířit a být stejně velká jako Pragodent. Co se týká odborné konference, skladby přednášejících a přednášek, musím říci, že program je velmi dobrý a zajímavý. Přednášejí tu špičky ve svém oboru.

Petr Jelínek, zubní lékař, účastník, Dentální konference InDent
Oproti Ostravě je to změna k lepšímu. Je vidět, že výstava nemá v Brně tradici, ale myslím, že je to na dobré cestě. Musí si získat jméno, aby sem přišlo více lidí. Vzdělávacích akcí pro zubní lékaře je opravdu hodně, proto je potřeba založit novou tradici a prosadit se, ale z jižní Moravy tady lékaři byli už letos.

Kateřina Křenková, prezidentka, Sdružení studentů stomatologie ČR
Jsem velmi ráda, že jsem se mohla zúčastnit prvního ročníku veletrhu InDent na výstavišti v Brně. Oproti jiným veletrhům, které jsem navštívila, byl tento menší, což umožnilo návštěvníkům vše si v poklidu důkladně prohlédnout a nic nevynechat. Byla jsem také spokojena s odborným programem, který proběhl v rámci konference. Přednášky od MUDr. Ladislava Gregora a MUDr. Radoslava Laciny byly skvělé jako vždy.

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště