Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Využití intraorálního skeneru v ortodoncii - MDDr. Gabriela Krejčí, MUDr. Eva Sedlatá Jurásková, Ph.D.

 

pátek 27. května, 14:00-15:00

V ortodoncii jsou jako součást standardní dokumentace využívány sádrové modely. V kombinaci s ostatními diagnostickými záznamy slouží k určení diagnózy, k měření na chrupu, k plánování léčby,  ke kontrole léčebného plánu i progresu léčby, k zaznamenání výsledku léčby i retence dosaženého výsledku.

Sádrové modely vznikají na základě konvenčního otiskování. Tento nezbytný úkon je mezi pacienty velmi neoblíbený a může být zatížen řadou chyb. Samotné sádrové modely jsou poté velmi náchylné k poškození či ztrátě, nehledě na velkou plochu nutnou pro jejich skladování. Není proto překvapením snaha o jejich převedení do digitální podoby. V 80. letech minulého století proto začaly vznikat přístroje schopné sádrové modely digitalizovat. Dnešní technologie dokonce umožňují přímé skenování v ústech pacienta. Právě s možnostmi využití těchto intraorálních skenerů, jejich výhodami i nevýhodami, bychom Vás rády seznámily.

V následujících letech budeme svědky pravé digitální revoluce. Revoluce, jejímž výsledkem bude dokonalejší diagnostika, tvorba aparátů pacientům na "míru", efektivnější léčba pacientů, zkrácení délky léčby a v neposlední řadě i snížení diskomfortu pacientů. Staňme se její součástí.

MDDr. Gabriela Krejčí

  • 1998 - 2006 Gymnázium J.A.K. Uherský Brod
  • 2006 - 2011 Masarykova Univerzita Brno, Lékařská fakulta, obor Zubní lékařství
  • 2011 - dosud privátní praxe, Cenessto s.r.o., Brno
  • 2014 - dosud postgraduální studium ortodoncie na Klinice zubního lékařství v Olomouci
Datum: 25.2.2016 12:23:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště