Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Spolupráce praktického zubního lékaře a ortodontisty aneb jak si pomoct navzájem - MUDr. Karolína Floryková

 

pátek 26. 5. 2017, 14,00 – 15,00  

Výraz „spolupráce“ vznikl ze slov „spolu“ a „pracovat“. Tato skvělá idea ale v praxi někdy nefunguje zcela tak, jak bychom si představovali, což je nejen škoda, ale můžeme si tím zbytečně zkomplikovat život. Všechno co děláme, bychom si ale měli spíš chtít zjednodušovat. V našem oboru, stejně, jako v každém jiném, je jednou z cest právě zlepšení komunikace v rámci „SpoluPráce“.

Přednáška si klade za cíl oživit ortodontickou terminologii ruku v ruce s návrhy řešení jednotlivých ortodontických anomálií v ohledem na věk a individuální situaci. Jednoduše řečeno se pokusíme rozklíčovat častou otázku: „KDY CO POSLAT“. Ukážeme si na příkladech nejčastější korekce ortodontických vad, se kterými se u svých pacientů můžete během jejich ortodontické léčby setkat.

Dalším cílem sdělení bude poukázat na výkony, které jsou často požadovány po praktickém zubním lékaři ze strany ortodontisty.

Vzhledem k tomu, že se ortodoncie stejně, jako všechny ostatní obory stomatologie, velmi rychle rozvíjí a stále se tak objevují nové možnosti ortodontické léčby, budou představeny různé typy ortodontických aparátů – od dobře známých konvenčních rovnátek po nejnovější trendy v ortodoncii.

Celá přednáška bude podpořena kazuistikami a bude, v případě zájmu, pojata spíše formou semináře, aby byla pro účastníky co nejpřínosnější.

MDDr. Karolína Floryková

Problematice dentální hygieny se aktivně věnuji již 8 let. Během studia na LF MU v Brně jsem měla velké štěstí, že jsem se dostala mezi nadšence, kteří byli a jsou špičkou v tomto oboru u nás. V průběhu let přicházely nejprve možnosti pro sebevzdělávání a následně postupně více a více vlastních přednáškových, školících i publikačních příležitostí, za které jsem nesmírně vděčná. Vzhledem k tomu, že se věnuji oboru ortodoncie, mám možnost se denně setkávat nejen s dětskými, ale navíc i s ortodontickými pacienty. Proto jsem se rozhodla vybrat si téma „Dentální hygiena v ortodoncii“ pro svou atestační práci, která získala od České ortodontické společnosti 3. cenu za atestační práci pro rok 2014. Nyní se aktivně věnuji výuce pregraduálních studentů zubního lékařství i dentální hygieny, proto jsem zůstala na částečný úvazek na klinickém pracovišti FNUSA. Zbylý čas věnuji privátní ortodontické ordinaci ve Vyškově, kde spolupracuji s mým tatínkem a přednáškové činnosti. Přednáším a dělám kurzy s workshopy (pro lékaře, dentální hygienistky, střední zdravotnický personál i laickou veřejnost) u nás i v zahraničí, publikuji. Téma dentální hygieny a především specifické části (dětští a ortodontičtí pacienti) mě velmi baví a naplňuje. Jsem ráda, že je stále víc a víc posluchačů, kteří si moje sdělení poslechnou, pomůže jim v praxi. Dokud bude tento zájem trvat, budu se s radostí přijímat nabídky podobné té dnešní.

Datum: 5.12.2016 14:37:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště