Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Role argininu v prevenci zubního kazu a hypersenzitivity dentinu - MUDr. Jana Kaiferová, PhD

 

sobota 16. května, 11:15 - 12:15

Světová data ukazují, že zubní kaz je i nadále převládající onemocnění a postihuje většinu dospělé populace. Fluoridy jsou základním kamenem prevence zubního kazu již řadu desetiletí, nejnovější výzkumy se navíc zaměřily na přehodnocení složení, struktury a vlastností zubního plaku. Nové molekulárně biologické metody ukázaly, že složení biofilmu zubního plaku je mnohem komplexnější, než jsme se domnívali a že diverzita mikrobiální flóry hraje zásadní roli v udržování ústního zdraví.

Přednáška představí novou technologii na bázi argininu, která cílí své působení na kontrolu stability biofilmu a na možnosti redukce patologických faktorů, které ovlivňují rozvoj zubního kazu. Stručně budou shrnuty rozsáhlá klinická data, potvrzující slibné využití této inovativní technologie – a to nejen v řešení zubního kazu,ale i hypersenzitivity dentinu.

MUDr. Jana Kaiferová, PhD

Pracovisko:  1. stomatologická klinika LF UPJŠ a UNLP Košice

Pracovná pozícia:  Oddelenie detského zubného lekárstva - odborný asistent

Špecializácia:  detské zubné lekárstvo, mukogingiválna chirurgia

Alma Mater:  LF UPJŠ Košice, 1998

Členstvo v odborných spoločnostiach a stáže: Slovenská lekárska spoločnosť, Pedostomatologická sekcia, od r.2000, EADPH (European Association of Dental Public Health), od r.2009 , Stomatológ, odborný časopis SKZL, recenzent od r.2008

Odborné stáže:  University of Alabama, Birmingham, USA, UK I.LF Praha, University of Ulm, Germany, Workshop EADPH, Ovidius University of Constanta, Workshop GABA (Advanced Erosion Workshop), Bazilej

Odborné zameranie: Starostlivosť o orálne zdravie a ošetrovanie hendikepovaných a nespolupracujúcich detí, primárna prevencia vzniku zubného kazu, mukogingiválna chirurgia v detskom veku.

Datum: 7.4.2015 13:41:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště