Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Péče o orální zdraví u těhotné ženy a dětí do tří let - Mgr. Petra Křížová

 

pátek 26. 5. 2017, 10,00 – 11,00

Předcházení vzniku zubního kazu je důležité nejen u těhotné ženy, ale také u jejího dítěte. Významná je primární prevence zubního kazu, s kterou je nutné začít již v těhotenství, tedy v době, kdy vznik zubního kazu u dítěte ještě nehrozí. Při narození nemá dítě dutinu ústní osídlenou patogenními mikroorganismy. Časný přenos této bakterie do dutiny ústní dítěte je jedním z nejrizikovějších faktorů vzniku zubního kazu v časném dětství. 

Informovanost veřejnosti o tom, jak správně pečovat o zuby, je vysoká, ale samotná péče je stále nízká. A o tom, jak mají pečovat o ústní dutinu dítěte, se matky – prvorodičky dozvídají většinou až po prořezání prvního zoubku. Někdy i později.

Co je potřeba změnit, kdy a kde instruovat těhotné ženy a matky s dětmi je náplní prezentace.

Mgr. Petra Křížová, DiS.

3. LF UK  Praha - stomatologická klinika

Odborný asistent, vedoucí pro odbornou výuku oboru Dentální hygienistka

FN KV  Praha - Dentální hygienistka

Dlouholetá praxe v oblasti péče o pacienta ve stomatologii  (stomatochirurgii, parodontologii, preventivní stomatologii, implantologii), estetické chirurgii a laserové péči o pacienta aktivní účast v preventivních a edukačních programech v oblasti prevence onemocnění dutiny ústní - pro všechny věkové kategorie, handicapované, nevidomé a neslyšící, těhotné.

Spolupráce při realizaci projektů  - Zdravý úsměv pro každého, Zdravý úsměv, Zdravé zuby, Krokus (pro klienty azylových domů)

Datum: 5.12.2016 14:37:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště