Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Využití virtuálních 3D technologií v ortognátní chirurgii - MUDr. et MUDr. Ondřej Liberda, MUDr. Martin Kotas, Ph.D.

8.3.2016

Na přelomu tisíciletí došlo k postupnému přechodu z analogových záznamů na dvoudimenzionální záznamy digitální. S dalším rozvojem technického pokroku dochází v současnosti postupně k dalšímu kvalitativnímu přechodu, a to na zobrazování třídimenzionální. Využití 3D zobrazovacích technik v současnosti je možné u všech tří základních diagnostických záznamů: rentgenogramů, fotografií obličeje, a nově konečně také i ortodontických modelů.

Digitalizace v protetice - MUDr. Petr Hajný

7.3.2016

Již pár let upozorňujeme na příchod digitálních technologií ve stomatologii, jejich přínos a postupné rozšíření napříč oborem. Slibovali jsem, že za pár let již bude skenování, ať již intraorální, či laboratorní, běžným postupem. Již nemluvíme o budoucnosti, ale součaných postupech.

Digitalizace v protetice - MUDr. Petr Hajný

Konference InDent 2016 je už nyní proti loňskému dvojnásobná

2.3.2016

Zájemci o konferenci InDent 2016 do 29. února mohli využít k účasti zvýhodněnou cenu. Na začátku března je na tuto akci registrováno už 320 účastníků, z toho polovina zubních lékařů. Konference se koná v pátek 27. a v sobotu 28. května, účastníci obdrží 10 kreditů.

Konference InDent 2016 je už nyní proti loňskému dvojnásobná

Konference InDent 2016 má už 280 účastníků, většina jsou zubní lékaři

25.2.2016

Týden před uzávěrkou zvýhodněné ceny má dentální konference InDent 2016 zaregistrovaných už 280 účastníků. Většinu z nich tvoří zubní lékaři. Podle zkušeností se dá předpokládat, že do konce února, kdy je možné se ještě přihlásit za nižší cenu, počet účastníků vzroste.

Konference InDent 2016 má už 280 účastníků, většina jsou zubní lékaři

Využití intraorálního skeneru v ortodoncii - MDDr. Gabriela Krejčí, MUDr. Eva Sedlatá Jurásková, Ph.D.

25.2.2016

V ortodoncii jsou jako součást standardní dokumentace využívány sádrové modely. V kombinaci s ostatními diagnostickými záznamy slouží k určení diagnózy, k měření na chrupu, k plánování léčby, ke kontrole léčebného plánu i progresu léčby, k zaznamenání výsledku léčby i retence dosaženého výsledku.

Kortikotomie při ortodontické léčbě - využití u limitních případů - MUDr. Jiří Baumruk, MUDr. Pavel Vlnař

22.2.2016

Kortikotomii pro urychlení ortodontické léčby a pro možnost rozšíření apikální baze čelistí zdokonalili v 90 letech 20. století pro běžné klinické použití ortodontista William Wilcko a jeho bratr parodontolog Thomas Wilcko. Dalším vývojem tohoto chirurgického postupu byl vynález kostní piezochirurgie, která tuto metodu zdokonalila i s ohledem na postoperační hojení tkání.

Kortikotomie při ortodontické léčbě - využití u limitních případů - MUDr. Jiří Baumruk, MUDr. Pavel Vlnař

Predprotetická čeľustno-ortopedická liečba MDDr. - Lenka Paulisová

22.2.2016

Prezentácia obsahuje súhrn poznatkov o možnostiach čeľustno-ortopedickej liečby pacientov so zníženým počtom zubov vyžadujúcich si protetické ošetrenie chrupu. Poskytuje prehľad možností jednotlivých ortodontických pohybov vo všeobecnosti.

Predprotetická čeľustno-ortopedická liečba MDDr. -  Lenka Paulisová

Kdy začít s ortodontickou léčbou? - Doc. MUDr. Olga Jedličková, CSc.

22.2.2016

Ortodontická léčba je možná v každém věku, pokud to dovolí stav závěsného aparátu a chrupu pacienta. Je však mnohem výhodnější volit správný čas podle typu a závažnosti anomálie. U dospělých pacientů je léčba mnohem složitější, je větší tendence k recidivě. Měkké tkáně se mnohdy přizpůsobují jen špatně novému postavení zubů a někdy se nepřizpůsobí vůbec, což vede k recidivě.

Kdy začít s ortodontickou léčbou? - Doc. MUDr. Olga Jedličková, CSc.

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště