Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Nová generace kompozitních materiálů – inovativní přístup a dlouhodobé zkušenosti kombinované s nejnovějšími digitálními technologiemi - Daniele Rondoni

 

Na základě dlouholetých zkušeností, znalostí materiálů a technik, pracovních protokolů a postupů se během přednášky Daniele Rondoni podělí o zkušenosti kombinováné s bohatou kazuistikou. Nemalá pozornost bude věnovaná novodobým digitálním technologiím a důležitosti DSS (Digital Smile System).

Správná volba ideálního materiálu je základem optimálního výsledku. Klinicko-technická analýza je nezbytná k určení individuální strategie léčby pacienta, přičemž volba konzervativního řešení je vždy prioritou. Základním předpokladem je mít k dispozici moderní materiály, které umožňují nejen anatomickou stratifikaci, ale i reprodukci přírodních efektů zubů.

1.část
Výběr optimální metodiky a technologie použití různých materiálů s důrazem na vnitřní design dentinu tak, abychom dosáhli správného efektu chromacity a opalescence. Důležitost volby tloušťky skloviny za účelem dosažení přírodní svítivosti/jasu.

2. část
Jak správně reprodukovat distální zóny a dosáhnout ideální okluze s důrazem na přirozené tvary jednotlivých zubů. Důležitost znalosti přirozeného opotřebení zubů po čas stárnutí v závislosti na funkčních pohybech.
“Bio-architektonický” přístup vytyčovací tzv. “konusové techniky” zaručí správnou modelaci jednotlivých anatomických prvků.

3. část
Klasifikace materiálu a evoluce nových technologií (CAD-CAM) provázané s tradičním know-how zubních techniků umožňují dosáhnout správného řešení i u komplexních případů prostřednictvím správného plánování. Důležitými faktory jsou:

 • různé materiály – různé případy – důležitost individualizace každého případu.
 • neustálý výzkum opakovatelných klinicko-technologických metodik
 • indikace pro kompozitní protetické práce

Výhody použití inovativních kompozitních materiálů na kovových strukturách a pro komplexní řešení na implantátech.

Cílem této přednášky je osvojení si krok za krokem jednotlivé techniky práce, které jsou základem a zárukou úspěšného výsledku:

 • Barva a pravidla výběru – co je nutné vidět a co je nutné reprodukovat
 • Detaily morfologie předních zubů – vnitřní formy jednotlivých prvků
 • Detaily morfologie postranních zubů – vnitřní formy jednotlivých prvků
 • Pravidla výběru materiálu pro individuální případy
 • Technologie práce
 • Presovací technika
 • Technika “INVERSE HARDNESS” tj. obrácených tvrdostí
 • Reprodukce detailů a efektů (intenzivních barev, opalescence, charakterizace)
 • Důležitost zhotovení správné povrchové textury restaurace k dosažení dlouhodobého výsledku
 • Jak správně reprodukovat stáří a funkci zubů
 • Důležitost fotodokumentace detailů
 • Správné použití nástrojů při práci

Daniele Rondoni

Narodil se v Savoně v roce 1961, kde žije a pracuje od roku 1982 ve své vlastní laboratoři se svými spolupracovníky. V roce 1979 absolvoval školu zubních techniků IPSIA "P.Gaslini" v Janově. Pokračoval ve vzdělávání návštěvami příslušných seminářů "Italské zubařské školy" a prohluboval své profesní zkušenosti ve Švýcarsku, Německu a Japonsku. Byl zaujat zejména morfologií a dentální estetikou, spolupracoval na vývoji materiálů pro estetické restaurování zubů. Je také autorem knihy "Techniky keramické multistratifikace" (vyd. UTET). Pro laboratorní práci vytvořil manuál k použití kompozitních materiálů stanovením pracovních protokolů pro nepřímou techniku a také pro lisovací techniku ​​ kompozitních struktur na kov, známou jako "inverzní stratifikační systém", který navrhl. Je autorem mnoha článků o estetickém restaurování, publikovaných v Itálii i v zahraničí. Některé z jeho případů jsou publikované v textu "konzervativní restaurování předních zubů." (vyd. ACME) od Vanini Mangani Klimovscaja. Jiné klinické případy představil dr. W. Devoto v publikaci "Restaurativní stomatologie - procedury léčby a vyhlídky do budoucna" (vyd. E. Masson) - Aktivní člen EAED – Člen a mluvčí SICED, učitel-školitel praktické dentální estetiky na vyšší odborné škole SICED  ve městě  Brescia.

Datum: 8.12.2016 15:39:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště