Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

ND5+ Protetické náhrady neživých zubů se silným podbarvením - Florin Stoboran, zubní technik (RO)

 

sobota 28. května, 9:15 - 12:00 přednáška, 13:00 - 16:00 workshop, cena 1800 Kč, student 900 Kč

registrace na přednášku a workshop Florina Stoborana (zvolte workshop 2)

Skutečnosti a možnosti

Správný výběr materiálu pro přední zuby by mohl být i v současné době výzvou pro zubního lékaře a zubního technika. Na trhu existují různé materiály pro náhradu (PFM, ZrO2, živcová keramika, keramika z dikřemičitanu lithia, atd.) tak, aby zubař mohl vybrat tu nejlepší volbu pro pacienta, pro jeho konkrétní případ.
Parametry, které určují správný materiál pro estetickou rehabilitaci, jsou: typ náhrady, barva implantátu, finální barva náhrady, ohybová pevnost materiálu, způsob nalepení, a náklady.
Nahrazení odumřelých zubů keramickými může být někdy velmi náročné. Finální náhrada by měla nahradit vlastnosti přirozeného zubu a snažit se jej napodobit za pomoci vnitřní vrstvy, která by měla obnovit hodnotu a počáteční fluorescenci. Materiály, použité k náhradám devitalizovaných zubů by měly mít vyšší jas, aby kompenzovaly tmavší barvu implantátu.
V naší klinické praxi jsme se pro dosažení co nejlepších výsledků snažili vytvořit pravidla pro zubního lékaře a zubního technika, s cílem náhradit neživé zuby implantátem v odstínu ND5 a více, za použití e.max Systému – nejkomplexnějšího systému v dnešní době.

Florin Stoboran, zubní technik (RO)

Florin Stoboran vystudoval obor zubní technik na škole v Oradea v Rumunsku v roce 1994. Pokračoval ve studiích keramiky a specializoval se na fixní protetiku, estetiku a implantologii.
Od roku 1996 působí ve své laboratoři v Oradea, kde se specializuje na estetickou stomatologii a celokeramické náhrady. Ve svém školícím centru pro estetiky vyučuje také kurzy s těmito tématy.
Florin Stoboran spolupracuje od roku 2005 s Ivoclar Vivadent AG. Působí jako názorový vůdce Ivoclar Vivadent pro Rumunsko a je součástí kampaně "The world speaks e.max" (Svět mluví jazykem e.max).
Vede přednášky a provádí praktické kurzy (se zaměřením na morfologicko-funkční aspekty, barvu a strukturu jako celek) na národních a mezinárodních akcích, jako jsou Competence in Esthetics (Kompetence v estetice), Dental World (Dentální svět), Dental Esthetic Marathon (Maraton dentální estetiky) a The Days of Dental Technician (Dny zubních techniků).

Kromě toho se podílel na mnoha odborných článcích, publikovaných v odborných časopisech, jako jsou Dental dialogue (RO), Cosmetic dentistry (RO), Fogtechnika (HU), Quintessenz Zahntechnik (DE), Reflect (FL) a Focus (USA). Florin Stoboran je od začátku roku 2011 spoluzakladatelem a viceprezidentem klubu Dental Club Bihor. V roce 2013 absolvoval školu VieSID – Vídeňskou školu interdisciplinární stomatologie.

 

Datum: 13.4.2016 11:36:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště