Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Kdy navrhnout pacientovi ortodontické vyšetření? - MUDr. Magdalena Koťová, Ph.D.

 

pátek 27. května, 16:45-17:30

Ortodontická léčba zdaleka není výsadou dětí a mladistvých, i když tvoří většinu ortodontických pacientů. U dětí sledujeme vývoj a výměnu dentice v souvislosti se vztahem zubních oblouků a prostorovými poměry v nich.   Nejen z  estetických důvodů je dále velice důležité sledování prořezávání frontálního úseku chrupu a včasný záchyt numerických a morfologických anomálií řezáků či odchylek v erupční dráze stálých špičáků.

U dospělých pacientů ortodontická intervence umožňuje, vedle běžné terapie ortodontických vad neléčených v dětství, rovněž zlepšení anatomické situace před zavedením dentálních implantátů, usnadnění protetického ošetření či úpravu postavení zubů nutnou pro sanaci parodontu. Mnohdy lze ortodonticky uzavřít mezeru po nutné extrakci zubu a zbavit pacienta nezbytnosti zhotovení náhrady.

Indikace ortodontické léčby v různém věku a v různých klinických situacích budou probrány v kasuistikách.

MUDr. Magdalena Koťová, Ph.D.

Promovala na FVL UK v r. 1977, poté pracovala 9 let na dětském a ortodontickém oddělení OÚNZ Praha 9, dále na ortodontickém oddělení II. stomatologické kliniky 1. LF UK Praha a od r. 1996 vede ortodontické pracoviště akreditované pro postgraduální výuku oboru ortodoncie na Stomatologické klinice 3. LF UK a FNKV Praha. Pod jejím vedením dodnes úspěšně ukončilo studium ortodoncie 26 ortodontických specialistů. Publikovala více než 80 odborných prací, je autorkou tří monografií a řady odborných překladů z němčiny. V centru jejího dlouhodobého zájmu je léčba pacientů s rozštěpem.

Datum: 8.2.2016 21:26:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště