Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Implantologický koncept All-on-X - Prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc.

 

sobota 16. května, 9:45 – 10:30

 Bezzubá horní čelist je nejobtížnější standardní situací v implantologii. Kost bývá po kvalitativní i kvantitativní stránce insuficientní, omezená čelistními dutinami a dutinou nosní. Protože hybridní náhrady v této lokalizaci nejsou dostatečně spolehlivé, pozornost implantologů se soustřeďuje na náhrady fixní.

Od dob Brånemarka vznikla dlouhá řada více či méně úspěšných konceptů. Žádný nebyl ideální, ale každý další byl obtížnější, invazivnější a finančně náročnější. Za této situace se před deseti lety objevila série jednoduchých a úsporných konceptů, které souhrnně označujeme All-on-X. Místo písmene „x“ můžeme dosadit číslici od čtyř do osmi. Tyto koncepty, které zpopularizoval P. Maló, využívají blok interantrálních implantátů, z nichž oba krajní jsou orientovány šikmo (tilted), dislokují svou cervikální část distálně, a tím výrazně zkracují délku distálních extenzí můstku.

Autor analyzuje soubor padesáti pacientů sledovaných až 8,5 roku a dospívá k příznivým závěrům. Nabádá však k opatrnosti, neboť koncepty All-on-X doposud nejsou dostatečně prověřeny dlouhodobými klinickými studiemi. 

Prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc.

Prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc., promoval v roce 1977 na LF UK v Hradci Králové. Od té doby pracoval na hradecké stomatologické klinice, nejprve jako maxilofaciální chirurg, později jako implantolog. V roce 1990 obdržel titul CSc., v roce 1996 mu byl udělen titul docent, v roce 2013 byl jmenován profesorem.

Od roku 1992 se věnuje dentální implantologii a je jedním z průkopníků tohoto oboru v České republice. Získal zkušenosti na stážích v USA, ve Švýcarsku a v Rakousku. Od roku 1997 je vedoucím implantologického pracoviště stomatologické kliniky v Hradci Králové. Se svým týmem zavedl 32 000 implantátů, napsal 230 implantologicky zaměřených publikací v tuzemském i renomovaném zahraničním odborném tisku a přednesl 350 odborných přednášek, převážně na implantologické téma. Je vědeckým sekretářem Implantologického klubu České republiky a vedoucím kolektivu autorů první české učebnice dentální implantologie, která vyšla ve dvou vydáních a získala Cenu rektora Karlovy univerzity za nejlepší publikaci roku.

Datum: 6.2.2015 14:05:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště