Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Digitalizace v protetice - MUDr. Petr Hajný

 

čtvrtek 26. května, 9:00-12:00

Již pár let upozorňujeme na příchod digitálních technologií ve stomatologii, jejich přínos a postupné rozšíření napříč oborem. Slibovali jsem, že za pár let již bude skenování, ať již intraorální, či laboratorní, běžným postupem. Již nemluvíme o budoucnosti, ale součaných postupech. Trvalo to méně, než jsme doufali a tyto technologie začínají být nejen výkonné, ale běžné, dostupné a snadné pro běžného uživatlele. Stále je však otázkou, co vše chceme nechat na strojích a kde se manuální zručnosti a zkušenostem nevyhneme. 

Přednáška by měla shrnout dnešní možnosti v protetické stomatologii a ukázat postup a využití digitalizace v komunikaci zubního lékaře s laboratoří. 

MUDr. Petr Hajný

Původní povolání zubního technika předurčilo specializaci i zapálení v protetice a estetické stomatologii. Zároveň však záliba v IT technologiích napomohla k rychlé digitalizaci myšlení a tedy specializaci v CAD/CAM stomatologii.

Po absolvování Univerzity Karlovy pracoval jako specialista na celokeramické náhrady a CAD/CAM na klinice Asklepion v Praze a Karlových Varech. Nyní majitel ONE VISIT DENTISTRY s.r.o.,  jedné z nejmoderněji vybavených ordinací na světě, kde kromě zubního křesla naleznete tři CAD/CAM frézy, tři různé intraorální scannery, řadu počítačů, digitálních fotoaparátů, zvětšovací optiky i jiných technologických překvapení. Kromě této ordinace však nadále pracuje v dalších klinikách v ČR a zahraničí jako externí specialista, zejména v oblasti keramických náhrad a CAD/CAM. Díky tomu tak vlastnoručně zhotoví více než 2000 keramických faset a mnoho desítek kompletních rekonstrukcí skusu i úsměvu každý rok.

Je certifikovaným školitelem CAD/CAM systému CEREC. Člen mezinárodní společnosti komputerizované stomatologie ISCD. Školitel technologie T-Scan pro digitální okluzní analýzu. Lektor firmy Ivoclar Vivadent pro kompozitní materiály, adhezivní systémy, fixační materiály, celokeramické náhrady a CAD/CAM. Doposud je jeho lektorská činnost dostupná ve 22 zemích.

Autor obsáhlé studie “Dlouhodobá funkčnost a selhání keramických faset"

O novinkách v oblasti implantologické protetiky a možnostech unikátních jednodenních celkových rekonstrukcí a zvyšování skusu školil ve Spear Centru - sídle společnosti “CERECDOCTORS” v americké Arizoně, na mezinárodní konferenci v Dubaji, ale i v indické Bombaji, Hyderabadu, Bengaloru či Novém Dilí.

Vedle přednáškové činnosti jsou častými aktivitami i praktické kurzy, zejména ve školícím centru firmy Ivoclar Vivadent ve Vídní a Lichtenštejnském Schaanu.

Kromě zubních náhrad však tvoří i hudbu, píše texty, hraje a produkuje vlastní hudební alba. V současnosti je autorem více než stovky písní nejrůznějších hudebních žánrů.

Datum: 7.3.2016 13:47:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště