Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Dentální hygienistka - specialista na prevenci - MUDr. David Urie

 

pátek 15. května, 13:30 - 14:30

Novinka

 na tuto přednášku mohou přijít i návštěvníci veletrhu - více informací

 Po dokončení studia na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové nastoupil v roce 1995 na zdejší Stomatologickou kliniku Fakultní nemocnice. Po dobu čtyř let pracoval na protetickém oddělení stomatologické kliniky jako odborný asistent. Podílel se na teoretické i praktické výuce studentů, od ledna 1996 vedl teoretickou a praktickou výuku zahraničních studentů 1. a 2. ročníku v anglickém jazyce. Aktivně se také účastnil seminářů vedených stomatologickou klinikou v Hradci Králové se zaměřením na záchovnou a protetickou stomatologii. V květnu roku 1997 složil atestaci I. stupně z všeobecné stomatologie, v říjnu roku 1999 licenční zkoušky pro udělení oprávnění k provozování soukromé stomatologické praxe. V letech 1999 – 2001 vedl soukromou stomatologickou praxi ve Znojmě. V letech 2001-2005 pracoval jako asistent v ordinaci MUDr. Eduarda Kuhna. Od 1. 8. 2005 zahájil činnost vlastní zubní praxe, kterou dnes najdete na Praze 3 s názvem CENTRUM ZUBNÍ PÉČE USMILE. Je spoluzakládajícím členem České akademie dentální estetiky. Mluví aktivně anglicky a německy.

V rámci dalšího vzdělávání se účastnil a nadále aktivně účastní teoretických a praktických kurzů zaměřených zejména na estetickou stomatologii, protetiku a endodoncii. Kromě kurzů v České republice absolvoval stáž na univerzitě v Pittsburghu, na univerzitě v Hamburku a dále v soukromých praxích ve Švýcarsku, Itálii, Belgii a Německu. Specializuje se zejména na estetické ošetření a problematiku zubních implantátů.
Je autorem odborných článků popisujících problematiku definitivního ošetření zubů po kořenové léčbě a dále publikace zabývající se prevencí onemocnění zubů a dásní u diabetických pacientů. V rámci seminářů o zubních implantátech přednáší problematiku implantologické protetiky.

MUDr. David Urie je spoluautorem scénáře a hlavním zubařem v edukačním seriálu E-zubař, který byl vytvořen ve spolupráci s Českou akademií dentální estetiky. Ve 14 dílech vzdělávacího seriálu seznamuje širokou veřejnost s problematikou dentální hygieny, prevencí nejčastějších onemocnění, které postihují zuby a dásně a také se správnými způsoby využívání pomůcek a technik dentální hygieny.

Datum: 2.3.2015 14:34:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště