Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

InDent
- - -

Mezinárodní dentální konference s výstavou

Dentální hygiena u dětského pacienta aneb čištění hrou - MDDr. Karolína Floryková

 

Úvod: Péče o dětského pacienta je velmi specifickou částí každodenní praxe. Malí pacienti vyžadují zcela jiný přístup. Když tento fakt pochopíme a začneme ho aplikovat v komunikaci, vyšetření i ošetření nejmenších pacientů, budeme příjemně překvapeni. Dítě totiž není malý dospělý.

Cíl: Hlavním cílem je přiblížit posluchačům specifika péče o dětského pacienta nejen z pohledu dentální hygieny. Čištění zubů je však často právě tím prvním, co otevírá cestu k dalším krokům.

Sdělení: Dentální hygieně u dětí by měla být věnována zvláštní pozornost, jelikož dobrým startem u malých pacientů si postupně vychováváme generaci uvědomělých a pečlivých pacientů dospělých. Naše snažení v této oblasti by však mělo začít mnohem dříve, než je dítě schopné samo čistit. Cílem je předávat podstatné informace již ženám, které plánují těhotenství, dále rodičům a následně i dětem. Je třeba si uvědomit, že značnou část dětství je malý pacient odkázán právě na nejbližší, především rodiče. Nejde jen o dočišťování zubů, ale i o pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře. Jak však na děti? A jak vlastně na rodiče? Jak tedy čistit a čím? Co je dobré doporučit a co naopak ne? A jak to udělat, když je čištění zubů s dítětem každodenní boj? Jak docílit toho, aby z dítěte vyrostl pacient, který se nemusí bát zubaře? To všechno a mnohem víc bude obsahem sdělení.

Závěr: Přednáška si klade za cíl jediné. Aby posluchači přišli v pondělí ráno do práce a s chutí dokázali prakticky využít tipy a triky v komunikaci, vyšetření, ošetření a motivace jakéhokoli dětského pacienta.

MDDr. Karolína Floryková
Problematice dentální hygieny se aktivně věnuji již 8 let. Během studia na LF MU v Brně jsem měla velké štěstí, že jsem se dostala mezi nadšence, kteří byli a jsou špičkou v tomto oboru u nás. V průběhu let přicházely nejprve možnosti pro sebevzdělávání a následně postupně více a více vlastních přednáškových, školících i publikačních příležitostí, za které jsem nesmírně vděčná. Vzhledem k tomu, že se věnuji oboru ortodoncie, mám možnost se denně setkávat nejen s dětskými, ale navíc i s ortodontickými pacienty. Proto jsem se rozhodla vybrat si téma „Dentální hygiena v ortodoncii“ pro svou atestační práci, která získala od České ortodontické společnosti 3. cenu za atestační práci pro rok 2014. Nyní se aktivně věnuji výuce pregraduálních studentů zubního lékařství i dentální hygieny, proto jsem zůstala na částečný úvazek na klinickém pracovišti FNUSA. Zbylý čas věnuji privátní ortodontické ordinaci ve Vyškově, kde spolupracuji s mým tatínkem a přednáškové činnosti. Přednáším a dělám kurzy s workshopy (pro lékaře, dentální hygienistky, střední zdravotnický personál i laickou veřejnost) u nás i v zahraničí, publikuji. Téma dentální hygieny a především specifické části (dětští a ortodontičtí pacienti) mě velmi baví a naplňuje. Jsem ráda, že je stále víc a víc posluchačů, kteří si moje sdělení poslechnou, pomůže jim v praxi. Dokud bude tento zájem trvat, budu se s radostí přijímat nabídky podobné té dnešní.

Datum: 6.3.2015 9:04:00

Hlavní partner


Mediální partner


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště