Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IMT
10.-14.9. 2012

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů

Za novinkami na veletrh IMT

 

Největší středoevropská přehlídka výrobců obráběcích a tvářecích strojů i jejich dodavatelů slibuje atraktivní podívanou. Vzhledem k letošní absenci největšího světového oborového veletrhu EMO zde vystavovatelé objednávají větší plochy a chystají se předvést více zajímavých strojních exponátů. Představí se všichni tradiční významní účastníci a lídři oboru. Z řad tuzemských výrobců obráběcích strojů jde o firmy jako KOVOSVIT MAS, a.s., TAJMAC-ZPS,a.s., TOS Varnsdorf, TOSHULIN, Strojírna Tyc ze zahraničních se hlásí mj. MAKINO s.r.o., Yamazaki Mazak, Okuma (Misan), Erwin Junker, ALFLETH atd. Obor tváření zastupují společnosti jako Trumpf, Adige/BLM nebo Šmeral.

Tradiční účastník brněnského veletrhu a laureát Zlaté medaile za nejlepší inovační exponát z posledního ročníku KOVOSVIT MAS, a. s., letos na IMT oslaví  75 let od založení společnosti. Na výstavní ploše rozšířené na 408 m² bude vystavovat celkem pět moderních strojů plus jeden historický, velmi vzácný exponát MCSY 80. Největší novinkou bude robotizované pracoviště složené ze dvou soustružnických center SP 280 a robota Fanuc. Buňka je určená pro výrobu soustružnických polotovarů a obě centra SP 280 jsou vybavena protivřetenem a naháněnými nástroji. Proti sobě umístěné stroje spojuje konstrukce s robotem, který dokáže obsluhovat oba stroje a zvyšuje tak výslednou produktivitu práce.

Další pravidelný účastník ITAX PRECISION s. r. o. chce návštěvníky zaujmout  novým 5-osým frézovacím centrem Hurco s praktickou kombinací naklápěcího vřeteníku a integrovaného otočného stolu. Díky ní stroj hravě zvládne komplexní vícestranné díly a zároveň rozměrnější 3-osé díly, například formy. Dále budou v expozici k vidění stroje EMCO navržené pro výuku kovoobrábění a vybavené technologií umožňující snadnou a rychlou změnu řídicího systému.

K pravidelně se prezentujícím dodavatelům patří firma JIRKA a spol, s. r. o.

V loňském roce na MSV představila zcela novou koncepci digitálních indikací řady TS-MAX, která v současné době nemá na trhu odpovídající konkurenční produkt. Tuto řadu neustále rozšiřuje a letos si pro návštěvníky připravila mj. novou dotykovou sondu, sondu pro měření nástrojů, relé výstupy a zcela nové absolutní snímače polohy.

Německá společnost HEIDENHAIN GmbH v Brně vystavuje již od roku 1979. Letos svým zákazníkům v pavilonu P představí mj. nové přesné dotykové sondy s radiovým přenosem pro měření dílců a nástrojů. Hitem sezony pro ni má být HNC monitoring, síťový software pro sledování efektivity provozu CNC strojů s řízením HEIDENHAIN včetně automatického generátoru provozního deníku, opotřebení stroje, verifikací technologické kázně a řadou dalších funkcí užitečných pro řízení, plánování a ekonomiku výroby.

HEIDENHAIN se spolu s dalšími společnostmi aktivně podílí také na veletržní soutěži programátorů CNC strojů. Soutěž pro studenty odborných středních škol a učilišť pořádá každý rok Svaz strojírenské technologie.

IMT 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Současně také

MSV
1.-5.10. 2018


WELDING
1.-5.10. 2018


FOND-EX
1.-5.10. 2018


PROFINTECH
1.-5.10. 2018


PLASTEX
1.-5.10. 2018

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště