Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IMT
10.-14.9. 2012

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů

Expozice ZKL na MSV Brno ve znamení tradiční kvality i technologických inovací

 

Již za několik dnů se znovu otevřou brány brněnského výstaviště při příležitosti 56. Mezinárodního strojírenského veletrhu, který je největší akcí svého druhu ve střední Evropě. V termínu od 29. 9. do 3. 10. tento průmyslový svátek navštíví bezmála stotisícovka návštěvníku a představí se zde více než 1.500 tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Čestné místo má mezi domácími strojírenský koncern ZKL se sídlem v Brně, největší středoevropský výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek. Expozice ZKL se nachází v pavilónu F na stánku 076. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé novinky v čele s těsněnými soudečkovými ložisky generace NEW FORCE. 

ZKL se účastní veletrhů na místní i nadnárodní úrovni pravidelně. I když by se mohlo zdát, že tomuto způsobu prezentace v moderní době odzvonilo, opak je pravdou. „Mezinárodní strojírenský veletrh pro nás představuje atraktivní způsob prezentace našeho stávajícího portfolia valivých ložisek i zajímavých novinek. I když se většina našich obchodů realizuje na mezinárodní úrovni, vítáme možnost napřímo oslovit konečné uživatele a setkat se s tuzemskými obchodními partnery. Věříme, že na letošní veletrh dorazí v hojném počtu stejně, jako tomu bylo v předchozích ročnících“, říká Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel ZKL. 

Základem expozice ZKL je klasický sortiment, který je díky konstantnímu výzkumu a vývoji neustále rozšiřován. „Zlatým hřebem expozice je v letošním roce absolutní novinka, která byla nedávno úspěšně otestována v rámci pilotního projektu v Brazílii. Jedná se o těsněná soudečková ložiska vhodná především pro provozy, kde dochází ke zvýšenému znečištění či vlhkosti a ložiska se zde nadměrně opotřebovávají“, vysvětluje Ing. Jiří Prášil, CSc. „Díky speciální úpravě těsněním dochází k výraznému prodloužení životnosti součástek. Tento design navíc přináší další benefity, jako je snížení potřeby údržby, zvýšení spolehlivosti, úbytek spotřeby maziva, využití v prostorech, kde nelze aplikovat vnější těsnění nebo ekologickou šetrnost“, dodává. Tento výjimečný produkt se v rámci veletrhu zúčastní soutěže Zlatá medaile, ve které jsou mezinárodní odbornou porotou hodnoceny inovátorské výrobky napříč různými kategoriemi.

Součástí expozice jsou také 2 převodovky od společnosti ZŤS Sabinov. Jedna z nich je funkční a zákazníci si na ní mohou za provozu prohlédnout další novinku koncernu ZKL – Systém vzdálené diagnostiky. „Tento systém je určen pro nepřetržitý monitoring klíčových strojů, pro zajištění bezpečnosti, spolehlivosti a způsobilého provozu výrobních zařízení“, vysvětluje generální ředitel. „V tomto konkrétním případě můžeme sledovat teplotu, vibrace, otáčky i další ukazatele. Tato inovace umožňuje plánovat servisní údržbu, minimalizovat ztráty způsobené neplánovanými odstávkami či zajistit vysokou kvalitu produktů v přesné výrobě. Oproti konvenčnímu pořízení diagnostiky, odpadají náklady na pořízení technologií, školení personálu a údržbu systému, o vše se totiž stará vlastní diagnostické oddělení ZKL“, uzavírá.

Své místo má v expozici i produkce dceřiného závodu ZKL Hanušovice. V jejím středu stojí mosazné klece a trubkový program pro chladící a brzdící soustavy, soustavy klimatizací a veškeré soustavy rozvádějící kapalná média. Kromě produktové stránky se návštěvníci mohou těšit také na představení doprovodných služeb a řešení na míru, která koncern odlišují od běžné konkurence.  

IMT 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Současně také

MSV
1.-5.10. 2018


WELDING
1.-5.10. 2018


FOND-EX
1.-5.10. 2018


PROFINTECH
1.-5.10. 2018


PLASTEX
1.-5.10. 2018

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště