Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Trade FIDES, a. s.

 

LATIS® SQL

Integrovaný monitorovací a řídicí systém a pul centrální ochrany.

LATIS SQL integruje, monitoruje a spravuje bezpečnostní technologie, které se používají při ochraně budov, technologických areálů i všech ostatních objektů, které je potřeba chránit. LATIS SQL je produktem vlastního vývoje společnosti Trade FIDES, a.s. LATIS SQL je produkt s vysokou flexibilitou, vhodný pro centralizaci a vzdálenou správu. Doplnění nových funkcí je možné vytvářet na základě zákaznických požadavků.

Významné reference: Významné reference: Česká spořitelna, Národní technická knihovna, Národní galerie, Ministerstvo obrany, Ministerstvo dopravy, Policie ČR, armáda, soukromé bezpečnostní agentury, historické a kulturní památky.
LATIS® SQL
Tento systém je postaven na moderní, osvědčené databázové technologii Microsoft SQL Server 2008. LATIS SQL je navržen jako otevřený systém, aby jej bylo možné kdykoli rozšířit o nové funkčnosti na základě rostoucích nároků připojovaných technologií. Hlavními přednostmi systému LATIS SQL je obousměrná komunikace mezi dálkovým dohledem a zabezpečenými objekty, která umožňuje okamžitou reakci na příchozí událost. Díky této vlastnosti je možné dálkově spravovat takřka jakýkoliv stav, který je v objektu řízen jednotkou bezpečnostního systému.

Vypnutí poplachové sirény, odvolání poplachu, otevření dveří, nebo nastavení opakujících se událostí (např. „zastřežení – odstřežení“ objektu v požadovaný čas) je možné provádět díky LATIS SQL vzdáleně. Vybraná zařízení zapojená v monitorovaném objektu (např. objektové zařízení PZL-10) je dokonce možné vzdáleně aktualizovat, např. zasláním nového firmware. Prostřednictvím různých komunikačních kanálů (Radio, telefon, SMS, GPRS, LAN, RS232, RS485) umožňuje připojení mnoha technologií a integruje tyto autonomní systémy do jednoho celku.

Zjednodušené schéma PCO

LATIS SQL je možné využít jako lokální grafickou nadstavbu, nebo jako dálkový dohled objektů (PCO). Samozřejmá je i kombinace uvedených variant. Pro přesnou lokalizaci sledovaných oblastí je navázán na vlastní mapové systémy s využitím reálných GPS souřadnic. Tyto mapové  podklady je možno vytvářet, spravovat pomocí vlastního editoru. Jednotlivé systémy lze vzájemně propojovat do funkčních celků a zajistit tak dohled nad rozsáhlými areály (oblastmi) obsahujícími několik lokálních nadstaveb LATIS® SQL. Lze tak vytvářet rozsáhlé sítě s několika vrstvami s různou úrovní detailu a s centrálním monitoringem.

Chcete vědět více o tomto produktu? Kontaktujte prosím naše obchodní oddělení: obchod@fides.cz

 

ASSET

Integrovaný poplachový, zabezpečovací a tísňový systém (PZTS), systém kontroly vstupu (SKV), docházky a jednoduchého měření fyzikálních veličin (MAR).

Asset je integrovaný systém ochrany pro zabezpečení objektů, systém kontroly vstupu, jednoduché měření fyzikálních veličin a jejich regulaci, docházky, stravování. Díky jeho modularitě (připojení různých typů detektorů) je možné tento systém jednoduše rozšiřovat. Asset je vlastní výrobek společnosti Trade FIDES, a.s.

Mezi základní funkce řídicích jednotek patří funkce PZTS a SKV. Systém SKV podporuje docházku zaměstnanců, elektronickou kontrolu průchodu osob a jejich pohybu po objektu v různých stupních bezpečnostní úrovně či v konkrétně definovaných oblastech. Monitoring osob podle fotografií, sledování obsazenosti parkoviště, ovládání závor, dveří, výtahů nebo turniketů, připojení klíčového trezoru, to je jen malý výčet možností, které rozšiřitelnost systému Asset umožňuje.

Centrální správa systému Asset je postavena na technologii klient-server a platformě Microsoft SQL Server. Klientská pracoviště vybavené aplikací Asset Client nabízí sledování událostí probíhajících v řídicích jednotkách Asset v reálném čase, možnost správy uživatelů, monitorování důležitých změn v systému a mnoho dalších.

Významné reference: 60 tisíc vstupních karet – Národní technická knihovna v Praze, Technická univerzita v Liberci, Raiffeisenbank, Česká spořitelna
ZÁKLADNÍ PARAMETRY

 • Technologie modulární výstavby určená pro objekty nebo areály všech velikostí
 • Systém zabezpečení objektu (PZTS)
 • Integrace bezdrátového systému PZTS Octopus včetně předmětové ochrany a adresných tísňových hlásičů
 • Systém elektronické kontroly vstupu (SKV)
 • Návštěvní kniha s možností připojení OCR čtečky dokladů
 • Transparentní integrace biometrických snímačů
 • Řízení provozu na parkovišti
 • Měření fyzikálních veličin, např. teploty, vlhkosti
 • Možnost redundantního provozu řídicích jednotek
 • Komfortní správa systému prostřednictvím nadstavby klient-server
 • Možnost vzdálené správy a údržby systému a aktualizace firmwaru

TECHNICKÉ PARAMETRY ŘÍDICÍ JEDNOTKY

 • Až 12 komunikačních linek RS 485
 • Verze 801 (max. 232 vstupů), 804 (max. 952 vstupů), 808 (max. 1 912 vstupů), 812 (max. 2 872 vstupů)
 • Možnost připojení až 360 modulů
 • Snadná rozšiřitelnost
 • Podpora redundantních systémů
 • Podpora standardních komunikačních protokolů (Ademco® Contact ID, OpenTherm™, BACnet®)
 • Silné šifrování komunikace (AES -128)
 • Spojení se serverem přes TCP/IP s minimálními požadavky na datový tok (v řádech kB/s)
 • Operační systém Linux

 

Schránka pro převoz hotovosti

Kufr, který komunikuje
Jedním z nejmodernějších a nejspolehlivějších nástrojů, který ochrání peníze klientů před zcizením, je schránka pro převoz hotovosti — výrobek vyvinutý společností Trade FIDES. Jedná se o speciální odolný kufr — dokonale zabezpečenou a odolnou schránku. Tento kufr je vybaven elektronikou monitorující přítomnost rádiového signálu z prostorových deaktivátorů, monitorující vnitřní stavy kufru, jako je stav baterie, nabíjení, otevření kufru, pohyb — ponos kufru, přítomnost signálu deaktivátoru a další. V okamžiku, kdy není kufr v dosahu deaktivátoru, chápe se situace jako zcizení nebo pohyb mimo povolený koridor. V tom okamžiku se rozhouká vnitřní siréna a kufr musí být do tří sekund položen a nesmí být dál v pohybu, jinak dojde k odpálení dýmovnic a znehodnocení obsahu kufru.

Prostorové deAktivátory mají vše pod kontrolou
Prostorové deaktivátory, ať už stacionární či mobilní, monitorují přítomnost aktivních kufrů ve svém dosahu, kontrolují jejich stavy a veškeré informace online přenáší na pracoviště dispečera.. Každý prostorový deaktivátor může být vybaven GPS čipem, což v kombinaci s online přenosem na pracoviště dispečera umožňuje okamžitou lokalizaci polohy deaktivátoru a všech kufrů v jeho dosahu. Uložením seznamu povolených deaktivátorů do paměti kufru lze tvořit povolenou trasu, kterou může kufr procházet.

Kufr, který si pamatuje
Kufr je vybaven elektronickým zámkem, který lze odemknout pouze po úspěšné autentizaci uživatele čtečkou bezkontaktních karet. Otevření je navíc možné pouze v okamžiku dosažitelnosti deaktivátoru povolujícího otevření kufru. Tím je zajištěno, aby kufr nešel otevřít například ve vozidle. Všechny důležité informace se průběžně ukládají do historie kufru a v okamžiku, kdy je v dosahu deaktivátoru, jsou data on-line přenášena na pracoviště dispečera. Z historie kufru se dispečer dozví, jaký je nebo byl stav baterie a nabíjení, kdo a kdy kufr otevřel či zavřel, kdy a kde se kufr přihlašoval k deaktivátorům, i to, co se dělo s kufrem po ztrátě signálu.

Kufr, který se nevzdává
Základní funkcí kufru je znehodnotit bankovky uvnitř, pokud je nějakým způsobem zcizen. Jeho elektronika je vybavena přepínačem na klíč se třemi polohami. Stručně popsáno — vypnut — v pohotovostní poloze — v akci. V první poloze nemonitoruje svoje funkce, v druhé poloze již vše zapisuje do historie provozu, ve třetí poloze je kufr plně aktivován a vyžaduje dosah deaktivátoru. Jen v této poloze může odpalovat dýmovnice.

Kufr je vybaven elektrickým zámkem, který lze otevřít pár sekund po přiložení povolené čipové karty ke čtečce. Seznam povolených karet je naprogramován do kufru při výdeji stejně jako seznam deaktivátorů na trase kufru.

Pokud se kufr dostane mimo dosah deaktivátoru, reaguje jako v případě zcizení, to znamená, že spustí poplach 1. stupně (přerušovaný tón sirény), po 10 sekundách spustí poplach 2. stupně (trvalý tón sirény) a musí být do tří sekund položen na zem a zůstat bez pohybu. Pokud ovšem zaregistruje pohyb, odpálí jednu dýmovnici a po vteřině i druhou dýmovnici. Násilné otevření kufru mimo dosah deaktivátoru rozhouká sirénu a odpálí dýmovnice.

Funkcí kufru je znehodnocení peněz, ale jeho cílem není peníze znehodnotit, ale především ochránit je před lupiči a zloději.

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště