Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Česká zbrojovka a.s.

 

CZ 75 SP-01 PHANTOM
Pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM, koncipovaná primárně pro potřeby ozbrojených sborů.
Z konstrukčního hlediska navazuje PHANTOM na řešení legendární CZ 75: využívá vynikající pětasedmdesátkový SA/DA bicí a spoušťový mechanismus a osvědčený systém uzamčení závěru s krátkým zákluzem a nuceným poklesem hlavně se dvěma uzamykací ozuby na hřbetě před nábojovou komorou.
Originálně designovaný polymerový rám modelu PHANTOM má rukojeť s rovnými plochými boky s hrubým pískovým dezénem, která je při kapacitě zásobníku 18 nábojů široká pouhých 28,5 mm. Velikost rukojeti lze přizpůsobit ruce konkrétního střelce pomoci snadno výměnných hřbetů (ke každé pistoli se běžně dodávají hřbety dvou velikosti). Přední část rámu je opatřena dlouhou montážní lištou dle MIL-STD-1913. Pro ocelový závěr je typický výrazný „schod“ v zadní časti, který usnadňuje natahování zbraně. Závěr je vedený v drážkách v horní části dvou ocelových kontejnerů vsazených do polymerového rámu, které nesou bicí a spoušťový mechanismus.
S ohledem na primárně služební určení je pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM dodávána pouze s levostrannou decockingovou páčkou. Další bezpečnostní prvek představuje automatická blokace úderníku. Díky polymerovému rámu se podařilo hmotnost nenabité zbraně snížit na pouhých 800 g. Vznikla tak vynikající služební a obranná pistole ráže 9 mm Luger s oceňovanými vlastnostmi řady SP-01, avšak podstatně vhodnější pro celodenní nošení.

CZ SCORPION EVO 3 A1
Samopal CZ SCORPION EVO 3 A1, konstrukčně i výrobně mimořádně jednoduchý nástupce legendárních uherskobrodských Škorpionů, představuje vysoce moderní automatickou zbraň jednotlivce ráže 9x19 mm (9 mm Luger).
Nový Škorpion střílí z přední polohy dynamického závěru a je opatřen sklopnou a teleskopickou ramenní opěrou pro přesnou střelbu až do vzdálenosti 250 m. K rozebírání samopalu pro čistění a konzervaci není třeba žádné nářadí a sama demontáž je rekordně rychlá a jednoduchá. Díky nízké hmotnosti, která je výsledkem rozsáhlé aplikaci vysoce odolných polymerů, a malým rozměrům lze zbraň skrytě nosit a používat i ve velmi omezeném prostoru.
CZ SCORPION EVO 3 A1 vyniká dobrým vyvážením, zaručujícím pohotové a snadné zacílení, vysokou přesností, perfektní kontrolovatelností při střelbě nepřetržitými dávkami, dlouhou životností a extrémní funkční spolehlivostí. Výhodou jsou snadno dostupné oboustranné ovládací prvky a vícenásobné upínací lišty dle MIL-STD-1913. Ergonomii zbraně je navíc možné přizpůsobit potřebám uživatele částečným horizontálním posunem pistolové rukojeti.
Pro nový Škorpion se používají dvouřadé zásobníky z průhledného plastu s kapacitou 30 nebo 20 nábojů. Zbraň se dodává v plastovém kufru a je pro ni k dispozici početné příslušenství.
V nabídce České zbrojovky a.s. je rovněž výhradně samonabíjecí provedení CZ SCORPION EVO 3 S1 ráže 9x19 mm, vhodné pro vyzbrojení bezpečnostních složek, jimž není dovoleno používat plně samočinné zbraně.

CZ 805 BREN A1/A2
Útočná puška CZ 805 BREN ráže 5,56x45 mm NATO představuje moderní automatickou zbraň jednotlivce se špičkovými technickými a uživatelskými parametry. Charakteristická je pro ni stavebnicová konstrukce, využívání hi-tech výrobních materiálů a technologií, velká účinnost, vysoká spolehlivost a snadná ovladatelnost.
Závěrový mechanismus zbraní CZ 805 BREN je uzamčen osvědčeným otočným závorníkem se šesti ozuby. Automatika je poháněna odběrem prachových plynů z vývrtu hlavně s možnosti dvoustupňové regulace pístového mechanismu. K velké přesnosti přispívají za studena kované plovoucí hlavně. Ústí hlavně je opatřeno závitem pro nasazení tlumiče plamene, nástavce pro střelbu cvičnými náboji nebo tlumiče hluku výstřelu.
Ze zbraní CZ 805 BREN  je možné vést střelbu jednotlivými ranami, omezenou dvourannou dávkou a nepřetržitou dávkou. Páčka přeřaďovače/manuální pojistky je oboustranná. Dalšími ovládacími prvky jsou přestavitelná napínací páka závěru, levostranný ovladač pro manuální zachycení závěru v zadní poloze a záchyt zásobníku, který je k dispozici v několika provedeních. Díky snadno odnímatelné zásobníkové šachtě lze ve zbraních CZ 805 BREN používat všechny standardizované zásobníky NATO a originální zásobníky CZ z průhledného plastu s kapacitou 30 nábojů.
Samozřejmostí je bohaté montážní rozhraní podle standardu MIL-STD-1913. K základnímu příslušenství každé zbraně patří útočný/bojový nůž UN/BN CZ 805 s plastovým pouzdrem a textilním nosným systémem.
Pušky a karabiny CZ 805 BREN A1/A2 úspěšně absolvovaly nejpřísnější zkoušky podle západních i východních norem a kusy ze sériové výroby za sebou mají nasazení v reálných bojových podmínkách, v nichž se tyto zbraně plně osvědčily.

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště