Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Armáda České republiky

 

Dominantní součástí letošního veletrhu IDET bude expozice Armády České republiky a Ministerstva obrany ČR. Armáda České republiky slaví dvacet let od svého vzniku a svou prezentaci pojme vskutku velkoryse.

Ukázky techniky, vývoj a typy používaných zbraní, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v době vzniku samostatné Armády České republiky – to jsou ukazatele, které odráží konkrétní potřeby a směřování české armády v jednotlivých etapách jejího vývoje. Tento pohled do minulosti tak může ukázat cestu, jakou se naše armáda ubírala posledních 20 let a jaké jsou její současné priority.

Ze současné moderní techniky a výzbroje bude možno shlédnout například nejnovější zbraně jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, která byla zavedena do výzbroje AČT v roce 2011, pistole GLOCK a PHANTOM, či lehký kulomet Minimi, zbraň, která je v současné době zavedena ve výzbroji prakticky všech zemí NATO, zejména Velké Británie, Kanady a USA. Možnosti spolupráce armád zemí NATO představí prezentace činnosti Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky, bez zajímavosti nebudou ani novinky v oblasti výcviku leteckého personálu.

Nebudou chybět atraktivní ukázky bojového umění Musado, v motoshow (8 motorek BMW a hudba Hradní stráže) se představí příslušníci Hradní stráže a v jednání jsou také Raiders, tedy součinnost techniky při překonávání překážek. AČR se bude také aktivně podílet na doprovodném odborném programu.

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště