Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Armáda České republiky

 

Dominantní součástí letošního veletrhu IDET bude expozice Armády České republiky a Ministerstva obrany ČR. Armáda České republiky slaví dvacet let od svého vzniku a svou prezentaci pojme vskutku velkoryse.

Ukázky techniky, vývoj a typy používaných zbraní, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v době vzniku samostatné Armády České republiky – to jsou ukazatele, které odráží konkrétní potřeby a směřování české armády v jednotlivých etapách jejího vývoje. Tento pohled do minulosti tak může ukázat cestu, jakou se naše armáda ubírala posledních 20 let a jaké jsou její současné priority.

Ze současné moderní techniky a výzbroje bude možno shlédnout například nejnovější zbraně jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, která byla zavedena do výzbroje AČT v roce 2011, pistole GLOCK a PHANTOM, či lehký kulomet Minimi, zbraň, která je v současné době zavedena ve výzbroji prakticky všech zemí NATO, zejména Velké Británie, Kanady a USA. Možnosti spolupráce armád zemí NATO představí prezentace činnosti Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky, bez zajímavosti nebudou ani novinky v oblasti výcviku leteckého personálu.

Nebudou chybět atraktivní ukázky bojového umění Musado, v motoshow (8 motorek BMW a hudba Hradní stráže) se představí příslušníci Hradní stráže a v jednání jsou také Raiders, tedy součinnost techniky při překonávání překážek. AČR se bude také aktivně podílet na doprovodném odborném programu.

Současně také

PYROS
9.–12. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště