Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Aircraft Industries, a.s.

 

Aircraft Industries L410 UVP-E20 vynikající letoun pro krátké a středně dlouhé tratě

Celokovový hornoplošník, poháněný dvěma turbovrtulovými motory GE H80-200, je vhodným dopravním prostředkem pro oblasti s širokou škálou klimatických a terénních specifik. Provoz v různých destinacích splňuje podmínky typových osvědčení vydaných EASA a to FAR23 Amendment 34,  případně FAR 23 Amendment 41.

Doposud bylo vyrobeno více než 1100 ks letounů typu L410. Tento 19ti místný letoun má vynikající STOL charakteristiky a je schopen vzletu a přistání i na  nezpevněných drahách díky svému pevnému a robustnímu podvozku. V praxi se letoun osvědčil jako provozně velmi spolehlivý ve všech klimatických pásmech i při extrémních teplotách (-50°C až +50°C)a dosahuje dobrého výkonu i ve vysokohorských oblastech.

Ve své kategorii má nejprostornější kabinu (17,9m3) a je pohodlný pro cestování, takže slouží v převážné většině k přepravě osob a menších nákladů. Je-li využita funkce posuvné přepážky, lze přepravovat buď 19 osob a méně nákladu nebo se posunutím přepážky odeberou sedačky, čímž se sníží počet pasažérů na 17, ale dojde ke zdvojnásobení nákladového prostoru. Letoun je natolik variabilní, že je snadné přeměnit standardní verzi pro cestující na verzi plně nákladní, jednoduchou sanitní nebo salonní, lze instalovat sklopné sedačky apod. Pro specifické účely jsou dodávány verze např. pro výsadkáře, letecká ambulance, VIP salonní, patrolovací, fotogrammetrická, případně jiné, splňující specifické požadavky zákazníka.Posádku tvoří dva piloti. Pro zvýšení bezpečnosti může být na základě požadavku zákazníka nainstalován autopilot, TCAS nebo HF Transceiver. Letoun je velmi oblíbený nejen pro svou bezpečnost provozu a letové charakteristiky,  ale také díky snadné údržbě a nízkým provozním nákladům. 

Základní technické parametry

Rozpětí 19,98m
Délka 14,42m
Výška 5,969m
Max. vzletová hmotnost 6600kg
Max. hmotnost pro přistání 6400kg
Max. hmotnost platícího zatížení 1800kg
Max. množ. paliva (s koncovými nádržemi) 1300kg
Max. rychlost letu 405km/h
Max. dolet 1520km

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště