Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET 2021
6.-8.10. 2021

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Zlatá medaile pro polní kuchyni

 

Zlatou medaili veletrhu IDET obdržela mobilní polní kuchyně PK 4 (KAGA) od firmy AGADOS, spol. s r.o., je k vidění v pavilonu P. „Jsme výrobci přívěsů do 3,5 tuny a viděli jsme, že v armádě slouží staré kuchyně na těchto typech přívěsů. Myšlenka na produkci kuchyně na tomto podvozku vznikla vlastně už minulý IDET,“ řekl Ivo Chytil, vedoucí obchodního útvaru společnosti.

Mobilní polní kuchyně na přípravu kompletního tříchodového menu až pro 350 osob má modulární konstrukci a je ji možno uzpůsobit kuchařským zvyklostem jakékoliv skupiny uživatelů při provozu v polních podmínkách. Zvláštním prvkem PK 4 jsou čtyři neobsazená modulární místa na terénním jednoosém přívěsu, která je možno volně konfigurovat podle individuálních požadavků. Systém je možno připravit k použití do 30 minut. Při záchranných operacích je podle konfigurace zařízení možno zajistit jednoduché jídlo až pro 900 pracovníků v jedné směně. Všechny moduly polní kuchyně jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a zajišťují nejvyšší hygienickou úroveň. Zaoblené rohy v modulu polní kuchyně a bezespárový design umožňují pohodlné a důkladné vyčištění s vynaložením minimálního času a prostředků v souladu s konceptem HACCP. „Polní kuchyni PK 4 je možno používat s různými hořáky, například tlakovým, atomizačním a plynovým nebo hořákem na pevné palivo. Rozměry zařízení jsou: délka 4100 mm, šířka 2250 mm a výška 2850 mm. Hmotnost činí maximálně 2 100 kilogramů.

Další mobilní kuchyní z produkce AGADOS je PK 6.  Lze ji uzpůsobit jakékoliv skupině uživatelů při provozu v polních podmínkách. Charakteristickým prvkem PK 6 je šest míst pro konfiguraci libovolné sestavy varných modulů na dvouosém podvozku. Sestavu lze operativně konfigurovat podle specifických podmínek a požadavků uživatele. Polní kuchyně je osazena chladícím modulem, nádrží na vodu, modulem pro uskladnění příslušenství a zásobníkem na termoboxy.  Komplet obsahuje pracovní plochy z nerezového materiálu, přípravu pro umístění elektrocentrály a širokou škálu příslušenství a úložných prostor. Rozměry zařízení jsou: délka 6750 mm, šířka 2550 mm a výška 2850 mm. Hmotnost činí 3 400 kilogramů.

K těmto kuchyním lze připojit mimo jiné úpravnu vody (UVA 500). Jde o integrované mobilní zařízení, které upravuje biologicky, chemicky, radioaktivní a solí zamořenou vodu. Nedílnou součástí úpravny je i filtr pevných částic a vybavení pro vyčištění samotného zařízení. Dalším systémem umístěným na jednotce je elektrický chlorinátor k aktivní výrobě chloru pro dezinfekční účely z jedlé soli. Prvek slouží k ochraně upravené pitné vody před opětovnou kontaminací choroboplodnými zárodky. UVA 500 je umístěna na jednonápravovém odpruženém podvozku o celkové hmotnosti 2000 kilogramů. Přívěs lze připojit za tažná vozidla různých typů. K dalším vybavení kuchyní patří cisterna NAVA 2000. Jde o mobilní zařízení pro přepravu 200 litrů pitné vody. Jako ostatní produkty je navržena pro použití v armádě a složkách integrovaného záchranného systému. Cisterna svým tvarem kopíruje tvar a rozměry podvozku. Použitý materiál Polystone splňuje hygienické požadavky. Obslužný prostor je v zadní části přívěsu, kde se mimo jiné nachází sací a plnící potrubí apod.

Agados s.r.o. je v současné době jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3 500 kg) a přední výrobce v České republice. Firma je prostřednictvím svých poboček a dealerů zastoupena ve většině evropských států a po území České republiky. Dle hesla firmy "S námi převezete všechno a všechny" je strategií firmy uspokojit co nejvíce zákazníků a proto si mohou vybrat přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství.

Datum: 1.6.2017 19:42:00

Současně také

PYROS
6. - 8.10. 2021


ISET
6. - 8.10. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště