Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Spectrasol představuje revoluční technologii, která věrně napodobuje přirozené světlo od slunce


Na brněnském výstavišti se v rámci bezpečnostních veletrhů IDET, PYROS, ISET velkému zájmu těší společnost Spectrasol, s.r.o., která se zabývá vývojem a aplikací bio-optimalizovaných LED světelných systémů sladěných s lidskými biorytmy do interiérů. Díky působení i na nevizuální systém oka (NIF-Non Image Forming) je výsledným efektem nejen lepší fyzické a psychické zdraví, ale i výkon a vitalita lidí v organizacích.

Díky skvělému spektru imitujícímu denní světlo od slunce lze získat zdravé plnospektrální osvětlení všude tam, kde potřebujeme být výkonní a zároveň se cítit dobře. „Představujeme revoluční patentovanou technologii. Jedná se o napodobení přirozeného světla slunce. Dokážeme biologický i zrakový efekt slunečního světla přenést do interiérového svícení,“ prozradil Ing. Ondřej Kubíček, projektový manažer společnosti. Technologie byla testována po dobu dvou let například na pražských gymnáziích a účinnost byla ověřena ve spolupráci s ČVUT. Studie potvrdila, že došlo k výraznému zvýšení kognitivního výkonu u testovaných subjektů, resp. zlepšení meziročního prospěchu a výsledků řady psychologických testů.

Technologie společnosti Spectrasol také neobsahuje koncentrovanou část spektra v oblasti Blue light hazard efektu, která představuje riziko nevratného poškozování buněk oční sítnice, naopak dokáže oči v reálném čase regenerovat. Díky specifické vlnové délce 670 nm v červené části světelného spektra v fotobiomodulační oblasti, vyzařuje energii, která působí jako ochranný faktor před Blue light hazard s preventivním i terapeutickým účinkem. Tato technologie také díky přímému působení na tvorbu hormonu serotonin zvyšuje pocit subjektivní spokojenosti a navozuje lepší emocionální naladění při práci.

 

Datum: 6.10.2021 17:44:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště