Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

O veletrh IDET 2021 je mimořádný zájem. Přední firmy bezpečnostního průmyslu potvrdily účast

 

Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS, ISET budou jedněmi z prvních větších mezinárodních veletrhů, které se budou v České republice konat po vynucené přestávce, a to od 6. do 8. října 2021 na brněnském výstavišti. Pro obranný a bezpečnostní průmysl jde o významnou událost a příležitost komplexně prezentovat nabídku moderních obranných a bezpečnostních technologií.

Vzhledem ke geopolitické situaci a řadě bezpečnostních rizik výdaje na bezpečnost celosvětově rostou. Vývoj obranných a bezpečnostních technologií se zrychluje. I pandemie potvrdila důležitost funkčního integrovaného záchranného systému. Tyto faktory se pozitivně odráží na přípravě veletrhu IDET, který je platformou pro prezentaci nových technologií a mezinárodní spolupráci. "Výstavní plocha je zaplněná. Těší nás, že firmy mají o účast na letošním ročníku mimořádný zájem. Řada vystavovatelů rozšiřuje své expozice a plánuje představit množství atraktivních exponátů," přiblížil Michalis Busios, ředitel bezpečnostních veletrhů. Stejně jako v minulých ročnících nabídne IDET vystavujícím firmám přímé kontakty s odběrateli z tuzemska i ze zahraničí.

Opět se očekává příjezd zahraničních armádních delegací, jejichž účast je koordinována s Ministerstvem obrany ČR a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu. "Společně s ministerstvem obrany pracujeme na pozvání a účasti zahraničních delegací jako v případě předchozích ročníků. Věříme, že mezinárodní cestování bude obnoveno do té míry, že umožní účast nejen evropských, ale i neevropských delegací," dodal Busios.

      

Přední firmy bezpečnostního průmyslu

Na veletrhu IDET nebudou chybět členské firmy Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, která je odborným garantem veletrhu. Na přípravě veletrhu se významně podílí Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR, plánující expozici zaměřenou na prezentaci modernizace AČR.

Český obranný a bezpečnostní průmysl bude zastoupen stěžejními firmami oboru, mezi jinými Aero Vodochody, Agados, Czechoslovak Group, Česká zbrojovka, Glomex MS, LPP, Meopta, STV Group, SVOS, Trade FIDES, Zetor Engineering, státní podniky LOM PRAHA, VOP CZ, Vojenský výzkumný ústav a Vojenský technický ústav. Prezentovat se bude také společnost EVPÚ DEFENCE, která v letošním roce slaví 20 let od zahájení činnosti. Z oblasti zaměřené na výrobu munice se představí například společnost Sellier & Bellot.

Velké zastoupení budou mít zahraniční vystavovatelé. Partnerem letošního ročníku bude významná americká společnost Lockheed Martin. Nebudou chybět firmy ARQUUS, ASELSAN, BAE Systems, General Dynamics, IAI – Israel Aerospace Industries, John Cockerill Defense, KMW, MBDA, Nexter Systems, PATRIA, Rheinmetall a další.

      

Prezentace všech složek IZS

Veletrh IDET je výjimečný také díky spojení s veletrhy PYROS a ISET. Oborová náplň těchto veletrhů k sobě má velmi blízko, takže vystavovatelská účast je mimořádně výhodná. Mnohé firmy totiž dodávají vybavení současně pro armádu, policii i hasiče a další ozbrojené složky. Na veletrzích budou vystavovat Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR, Správa státních hmotných rezerv ČR i Městská policie Brno. Atraktivní částí bezpečnostních veletrhů bude také IDET ARENA, kde budou k vidění ukázky armádní, hasičské a policejní techniky i simulované zásahové akce speciálních složek.

 

 

 

Datum: 25.6.2021 13:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště