Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Novinky výzkumu vojenských technologií na konferenci CATE 2015

 

Vojenská technologie – ICMT 2015 je název odborného semináře, která se uskutečnila na veletrhu IDET, v rámci prestižní konference CATE 2015. Na semináři přednášeli odborníci z ČR, SR, Francie, Ukrajiny, Švýcarska, Polska, Ruska, Rumunska, Vietnamu, SRN a Bulharska. Akce probíhala v osmi sekcích ve čtyřech sálech Kongresového centra.

Tuto hlavní událost veletrhu IDET pořádala Univerzita obrany Brno.

„Na konferenci CATE se hovoří se o širokém spektru vojenských systémů. Jde například o zbraňové systémy, speciální a bojová vozidla, ženijní technologie, komunikační a informační systémy, letectví, avioniku, radarové systémy, velící a řídicí systémy pozemních a leteckých sil, o robotické, geografické a meteorologické systémy, ale také o speciální materiály. Všechny příspěvky jsou založeny na výsledcích nejnovějšího výzkumu,“ řekl prof. RNDr. Jan Kohout, CSc., proděkan pro vědeckou činnost Univerzity obrany, Fakulta vojenských technologií a hlavní manažer CATE 2015.

Pořadatel sekce letecké a letadlové technologie uvedl, že o specializovanou vědeckou konferenci, která je vysoce hodnocena. Pořadatelům z Univerzity obrany se totiž podařilo zařadit ji do sekce IEEE, to znamená, že splňuje určité standardy. Pro přednášející, kterým se podaří prosadit svůj článek na tuto vrcholnou akci, to znamená, že obdrží určité body. To je důležité pro univerzity z hlediska vědeckého ocenění.

Univerzita obrany ČR je státní vysoká škola, která se prioritně zaměřuje na vzdělávací a výzkumnou činnost. Připravuje vojenské profesionály a další odborníky působící ve sféře bezpečnosti a obrany státu na základě potřeb Armády ČR, státní správy a smluvních závazků s ostatními demografickými státy. Příprava studentů probíhá na bázi nejnovějších poznatků z vojenství, výzkumu a vývoje v národním i mezinárodním měřítku a vlastního vědeckého bádání. Škola je otevřena také civilním a zahraničním studentům. Nedílnou součástí Univerzity obrany je rozvoj vědy, výzkumná a vývojová činnost. Zaměřuje se na vědecké programy Severoatlantické aliance, projekty obranného výzkumu a vývoje v rámci MO ČR, výzkumné záměry fakult a ústavů Univerzity obrany, projekty grantových agentur mimo rezort MO ČR a kooperaci s obranným průmyslem ČR.

Datum: 20.5.2015 12:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště