Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Nejen vylepšená vozidla IVECO, ale i novinka pro boj s covidem na stánku PRAGA-Export

 

V expozici tradičního vystavovatele PRAGA-Export zaujaly nové vozy IVECO MUV a IVECO LMV, skříňový přívěs Praga i zařízení pro desinfekci prostor zamořených covidem.

Českou premiéru měla nová řada vozidel IVECO Military Utility Vehicle (MUV). „Vystavujeme vozidlo s dvojkabinou o celkové hmotnosti 7 t jako řešení pro přepravu skupiny až šesti vojáků plus nákladu. Před dvěma lety jsme na IDETu představili vozidlo MUV s kabinou pro osádku 1 + 1 (řidič a velitel), nyní představujeme další vývoj a rozšíření nabídky této řady na kategorii 5 + 1,“ popsal novinku Aleš Konrád, obchodně-technický ředitel společnosti PRAGA-Export, která je výhradním partnerem společnosti IVECO Defence Vehicles pro Českou a Slovenskou republiku. Nové vozidlo MUV bylo vyvíjeno jako variabilní, tak aby se přizpůsobilo požadavkům konkrétního zákazníka. „Je to plnohodnotné terénní vozidlo s vysokým užitečným zatížením. Jsme přesvědčení, že mezi již zavedenými vozidly je prostor pro 7tunový vůz, který je ideální v terénu pro přepravu osob, různých technologií a lehkých nákladů,“ upřesnil Aleš Konrád.

Druhou novinkou pro letošní IDET je vylepšený podvozek vozidla LMV se zvýšeným zatížením. „V závislosti na výbavě jsme schopni nabídnout auto s užitečným zatížením až 1,5 tuny,“ informoval zástupce společnosti PRAGA-Export, která zároveň konstruuje, vyrábí a prodává širokou škálu vojenských terénních přívěsů. V expozici byl představen vojenský přívěs PRAGA-Automotive. „Samozřejmě jsme se chtěli pochlubit tím zajímavým, co děláme. Předloni tady byl představen přívěs s nezávislým odpružením kol ve verzi valník s plachtou, letos vystavujeme skříňový přívěs se zastavěnou elektrocentrálou,“ informoval Aleš Konrád.

PRAGA-Export je také partnerem italské společnosti CRISTANINI CBRN pro Českou republiku. Z jejího sortimentu bylo na veletrhu IDET představeno zařízení Vapor Vacuum-M8 pro desinfekci a dekontaminaci prostor zamořených nákazou různými infekčními nemocemi včetně covidu-19. „Zařízení prošlo testy a homologacemi v České republice a je certifikované. Princip spočívá ve využití suché páry jako nosiče dekontaminantu. Usazením studené páry s dekontaminantem na různých površích ve zvoleném prostoru dojde k vytvoření tenkého filmu, který desinfikuje všechny například covidem zamořené povrchy. Chtěli jsme mít jistotu správného fungování, proto ho nabízíme teď, kdy máme k dispozici českou homologaci. Zařízení bylo testováno explicitně na covid a dosáhlo požadované účinnosti,“ uvedl Aleš Konrád. Novinka má široké uplatnění nejen v armádě. Umožňuje třeba desinfekci sanitky po převozu nakaženého pacienta, desinfekci kabiny vozidla při výměně posádky, ale i desinfekci oblečení lékaře, který byl v kontaktu s nakaženým. Zařízení lze využít také v prostorech jako ubytovny, chodby, školicí místnosti, zasedací místnosti a kanceláře až do objemu 100 m3.

„IDET slouží k setkání s partnery a dodavateli, které nemáme šanci potkat během roku, kdy je plno různých naléhavých úkolů. Člověk se tu může potkat i s bývalými zahraničními partnery, které třeba deset let neviděl, což se mi moc líbí. Zajímavé jsou i nové kontakty se zahraničím, což se letos povedlo. IDET 2021 byl na obdobné úrovni jako při minulých ročnících,“ zhodnotil veletrh Aleš Konrád.

 

Datum: 8.10.2021 16:15:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště