Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Na CATE specialisté na vojenské vzdělávání diskutovali na videokonferencích

 

V rámci CATE 2015 se koná na veletrhu Idet  dvoudenní konference „Distanční vzdělávání, simulace a komunikace – DLSC 2015“ (Distance Learning, Simulation and Communication), která se zabývá novými trendy v přípravě vojenských profesionálů, využití počítačového modelování a simulace v procesech velení a řízení a rozvoj komunikačních systémů. Pořadatelem je Univerzita obrany, Centrum simulačních a trenažérových technologií, Veletrhy Brno a.s. a Jednota českých matematiků a fyziků Brno.

Přednášky se týkaly dálkového studia, modelových situací a komunikace. Součástí konference byla i videokonference o vzdělávání v oblasti doktrín a odborné přípravy (NATO, M & S COE, Řím, Itálie). V rámci další videokonference vystoupili i odborníci na distanční vzdělávání ze Severní a Jižní Ameriky.

Univerzita obrany Brno je jedinou vojenskou školou v České republice a zajišťuje přípravu vojenských profesionálů pro potřeby Armády ČR a civilních odborníků. A to zejména ve prospěch bezpečnostního systému státu, obranného a bezpečnostního průmyslu a veřejné správy. Poskytuje akreditované vzdělávání v magisterských a doktorských studijních programech. Ty jsou plně uznávány jak v ČR, tak i v zahraničí. Univerzita nabízené studijní programy průběžně modernizuje s cílem odrážet dynamicky se měnící potřeby praxe a zvyšující se standardy vyspělých evropských univerzit.

K měření studijní zátěže používá kreditní systém, vycházející z principů Evropského systému převodu kreditů (ECTS), který umožňuje snadné a transparentní uznávání absolvovaných částí studia v rámci evropského vzdělávacího prostoru. Univerzita je rovněž zapojena do evropského programu celoživotního vzdělávání Erasmus+, což umožňuje studentům absolvovat zahraniční studijní pobyt nebo stáž v délce tří až dvanáct měsíců (tzv. distanční vzdělávání). „V průměru k nám přichází na jeden semestr studovat kolem sedmdesáti zahraničních studentů. A to ze Slovenska, Maďarska, Estonska, Polska, Rumunska atd. V rámci programu Erasmus se mají možnost na své domovské univerzitě přihlásit do výběrového řízení, odkud jsou pak vysláni na naši univerzitu,“ řekla Alena Oulehlová z Univerzity obrany, Katedra krizového řízení.

Datum: 20.5.2015 13:59:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště