Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Ministerstvo obrany České republiky - největší vystavovatel na IDETu 2015

 

Kromě zahraničních výrobců vojenských technologií a techniky z celého světa se veletrhu již tradičně zúčastní i resort Ministerstva obrany České republiky, který je zároveň největším vystavovatelem. Svoji expozici představí v pavilonu „P“ a na venkovní ploše mezi pavilony „P“ a „K“ na celkové ploše 7580 metrů čtverečních. V tomto roce se na expozici podílí 181 příslušníků resortu se 43 kusy techniky.

Slavnostního zahájení, které se uskuteční 19. května 2013 v 10.00 hodin na venkovní ploše u pavilonu P, se za resort obrany zúčastní ministr obrany ČR Martin Stropnický a 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Baloun.

Letošní expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky nese symbolický název „Společně to dokážeme - jsme tým“. Toto motto platí také pro působení českých vojáků v zahraničních operacích. Expozice resortu obrany tentokrát nabídne výjimečnou a jedinečnou možnost nahlédnout do života vojenské základny při nasazení jednotek české armády v zahraničí.

Ve vnitřní části expozice bude umístěno taktické operační centrum a společné operační centrum, které představí způsoby komunikace v operaci a spojení mezi jednotkami, mezi exponáty budou také mobilní geografické pracoviště, nebo například taktická meteorologická stanice. Ve vnitřní části expozice bude umístěno také lehké obrněné vozidlo IVECO.

Ve venkovní části expozice bude představena obytná a logisticko - opravárenská zóna s polním muničním skladem. Představeny budou ochranné a bezpečnostní prvky základny  - zóna ochrany vojsk s pohotovostním úkrytem, ochranné valy a strážní věž. Ochrana osob bude zastoupena pyrotechnickými a protichemickými ochrannými obleky, roboty tEODor a TALON určenými k průzkumu nevybuchlé munice, radiolokátorem ARTHUR a kanónovou houfnicí DANA. Součástí základny je také zdravotní zabezpečení, které bude reprezentovat pojízdná převazovna, polní transfuzní stanice a hematologická laboratoř, ale také vrtulník W3A Sokol a další technika a materiál nezbytný pro chod základny v operacích.

Odborný doprovodný program odstartuje zahajovací konferencí Security Trends se za účasti ministra obrany bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odborné konference CATE. (Community-Army-Technology-Environment), která bude tentokrát tvořena čtyřmi dílčími konferencemi.

Součástí veletrhu budou i ukázky jízdních vlastností techniky AČR, Policie ČR, HZS ČR a ostatních vystavovatelů na vybudovaném polygonu – IDET Aréna 2015.

doplňkovém programu bude představena činnost ženijních jednotek spojená s prezentací projektu Most pro Afriku, ukázky bojového umění MUSADO, prezentace Armádního sportovního centra DUKLA a besedy se sportovci Jakubem Jandou, Davidem Kosteleckým a Ondřejem Bankem, nebo možnost vyšetření v rámci prevence melanomu Ústřední vojenská nemocnice Praha. Po celou dobu veletrhu bude také zájemcům o vstup do Armády České republiky k dispozici náborové středisko.

Poslední den veletrhu 21. května 2015 bude určen zejména pro širokou veřejnost. Armáda České republiky, Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor a Městská policie představí veřejnosti svoji současnou techniku, výzbroj a výstroj a to formou statických i dynamických ukázek.

Více informací o expozici resortu obrany na IDET 2015 naleznete na www.army.cz

Datum: 15.5.2015 9:31:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště