Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

MCAE – rychlá výroba náhradních dílů či prototypů


Nabízí nové technologie, kterými je možné rychle vytvořit náhradní díly. Při vývoji nového vozidla mohou tímto způsobem vyrobit prototypy dílů ještě před tím, než se vytvoří forma. Řeč je o specialistech v oblasti 3D tisku, společnosti MCAE.

Jak souvisí jejich činnost s obranným průmyslem? „Konkrétní spolupráce v rámci obranného průmyslu byla s firmou Excalibur, na počátku jsme jim vytvořili masku bojového vozidla, které na Idetu před pár lety získalo zlatou medaili. Jeden z prvních prototypů s touto maskou jezdil, splnila tedy účel nejen vizuálně, ale i funkčně. Na letošní veletrh jsme se zaměřili na prezentaci 3D kovového tisku a tisku kompozitů, které mohou v určitých případech kovy nahradit,“ vysvětluje konkrétní možnosti spolupráce Miloslav Drápela, ředitel firmy MCAE.

Jeho společnost má bohaté zkušenosti s účastí na brněnském MSV, na tomto veletrhu však patří mezi nováčky. „Zatímco na strojírenském veletrhu vystavujeme už asi 20 let, na Idetu jsme poprvé. Vnímám ho jako profesionální veletrh, kam chodí zájemci, kteří potřebují něco konkrétního řešit. Jsem rád, že jsme tady,“ zhodnotil ředitel firmy.

 

Datum: 8.10.2021 16:03:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště