Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Kybernetický pavilon na veletrhu IDET

 

Finále středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, hackerská soutěž pro veřejnost, přednášky, besedy i tzv. Life Hacking. To vše proběhne v Kybernetickém pavilonu, který se během veletrhu IDET 2017 otevře v hale P. Detaily nám v rozhovoru přiblížil Petr Jirásek, regionální vice-president AFCEA International (Armed Forces Communication & Electronics Association) pro střední a východní Evropu.


Co je hlavním cílem Kybernetického pavilonu, který se otevře v rámci veletrhu IDET 2017?
Kybernetický pavilon reaguje na aktuální témata v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné se zaměří na aktuální hrozby jako jsou ransomware, phishing anebo APT útoky. Cílem je připravit pro partnery, vystavovatele, ale i odborné návštěvníky a širokou veřejnost nový koncept prezentace moderních trendů a řešení z oblasti kybernetické a informační bezpečnosti, jakož i představit kybernetickou bezpečnost jako součást moderní společnosti závislé na informačních a komunikačních technologiích.

Kdo všechno zde bude vystavovat?
V rámci Kybernetického pavilonu se bude prezentovat celá řada státních, akademických i privátních institucí. Mezi státními institucemi například Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCKB) nebo Ministerstvo vnitra ČR.  Z akademických institucí například Masarykova univerzita v Brně, Univerzita obrany ČR nebo Fakulta elektrotechniky ČVUT v Praze. Z privátních společností nelze nezmínit generálního partnera Kybernetického pavilonu společnost CyberGym Europe, která provozuje v České republice moderní kybernetickou arénu.

Vyvrcholí zde první ročník středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti. Jaký byl zájem o účast? Kolik soutěžících postoupilo do finále a co bude jejich úkolem?
Druhý den veletrhu IDET (1. 6.) se v rámci kybernetického pavilonu uskuteční finále prvního ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti. Do soutěže se přihlásilo téměř 1.100 studentů ze 162 středních škol. Do finale postoupilo třicet nejlepších studentů ze sedmnácti středních škol z celé České republiky. Čeká na ně několik individuálních a týmových úkolů - bezpečnostních scénářů, které připravili jak akademické instituce, tak naši partneři.

Šanci předvést své schopnosti dostanou také zájemci z řad veřejnosti, pro které chystáte hackerskou soutěž. Jak se do ní mohou přihlásit a co konkrétně je čeká?
Šanci předvést své schopnosti dostanou také zájemci z řad veřejnosti, pro které jsme přichystali hackerskou soutěž. Soutěž proběhne on-line od 31. května do 2. června. Zájemci si budou moci vyzkoušet obdobné úlohy, které řešili studenti středních škol ve druhém kole své soutěže. Cílem je nabídnout široké veřejnosti seznámení s aktivitami, které se kolem nás  dějí každý den, a zájemcům umožnit si některé bezpečnostní úlohy vyzkoušet a třeba je i vyřešit.

Co dalšího zajímavého se bude v Kybernetickém pavilonu odehrávat?
V rámci Kybernetického pavilonu bude probíhat celá řada osvětových a odborných aktivit včetně diskusí, seminářů a workshopů. Rádi bychom upozornili na prezentaci Tobiase Schroedela, odborníka na kybernetickou bezpečnost z Německa,  který předvede tzv. Life Hacking, tedy živou ukázku prolomení se do informačního systému. V odborném programu dále vystoupí zástupci Národního centra kybernetické bezpečnosti ČR, akademické sféry anebo například experti na kybernetickou bezpečnost japonské společnosti Trend Micro, společnosti CyberGym Europe a Flowmon Networks. Program odborných doprovodných aktivit je zveřejněn na stránkách veletrhu.

Proč jste si pro pořádání těchto akcí vybrali právě veletrh IDET?
Většina partnerů, kteří se podílejí na Kybernetickém pavilonu, jsou partnery IDETu již mnoho let. Někteří, například AFCEA nebo Univerzita obrany, jsou partnery tohoto prestižního veletrhu od jeho vzniku. Není tedy žádným překvapením, že se všichni tito partneři rozhodli odborně i laicky představit tak aktuální téma, jakým je kybernetická bezpečnost, právě na veletrhu IDET 2017. Letos se k těmto dlouholetým partnerům přidaly také další asociace jako například European Cyber Security Excellence Center (EUCYBSEC) anebo ČIMIB. Věříme, že se koncept Kybernetického pavilonu bude návštěvníkům líbit.

Datum: 17.5.2017 8:45:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště