Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

JUFA investuje do schopných společností, které mají budoucnost


Na brněnské výstaviště zavítala také česká investiční společnost JUFA s.r.o., která vytvořila zázemí pro skupinu firem poskytující služby v oblasti virtuální reality, rozšířené reality, 3D vizualizací a obecně procesního engineeringu. Je tak možné se pod jednou místě potkat se zástupci hned několika společností, kterými jsou: Virtupex, VR Alchemists, VR medical a VR training.

JUFA zastřešuje skupinu firem a startupů, které se zabývají virtuální realitou, obecně řečeno moderními technologiemi, které se dají využít v různých oblastech ať už státního nebo nestátního sektoru. Momentálně tady máme firmy mající více zaměření, nebo jak my říkáme streamů,“ vysvětlil, Ing. František Mičánek, brigádní generál v záloze a výkonný ředitel ve společnosti JUFA s.r.o. pro nesolární systémy, se kterým jsme se setkat na stánku investiční společnosti podporující startupy.

Máme zde firmu, která prezentuje dva streamy, a to je VR training zabývající se velice stručně výcvikem bezpečnosti práce. Pak tu je tu VR medical, jak již název naznačuje, jde o uplatnění virtuální reality v medicínské praxi. Zaměřuje se na rehabilitace, neurorehabilitace, úlevu od bolesti. Třetí firmou je Virtupex, která pracuje v oblasti architektury a konstrukčních prací. Významným jejím asetem je, že má v Praze výcvikovou halu o velikosti 600 m2, což je unikát minimálně evropský, možná i světový. V této hale lze výkresy, přetahovat do virtuální reality, takže si můžete postavit budovu v měřítku 1:1 k reálné velikosti. Můžete se v ní procházet, můžete si ji zařizovat, hýbat s nábytkem, kontrolovat výhledy z oken. Aktuálně jsou dostupné i bezpečnostní oblasti, to znamená aplikace pro význam armády, požárníků, policie a celé řady dalších oborů. A poslední firma je VR Alchemists, která se zabývá, jak my říkáme, hracím průmyslem, nicméně to není jen o hrách a virtuální realitě, ale o jejich schopnostech virtuální realitu maximálně zvěrohodnit,“ krátce představil František Mičánek nejen kreativní studio zaměřené na full CG projekty, 3D motion design, komplexní řešení zážitků ve virtuální & rozšířené realitě, ale všechny projekty a dlouhodobé spolupráce.

K tomuto mimořádnému uskupení došlo, když jeden z hlavních investorů, majitel investiční společnosti JUFA, pan Ing. Jiří Fast, začal investovat do pokročilých technologií prostřednictvím perspektivních startupových firem, ve kterých má investiční podíl. Investuje však jen tehdy, když je přesvědčen, že produkt (firma) má na to, aby se v budoucnu plně rozvinul. Postup je standardní, nejdříve identifikuje schopnou společnost, se kterou naváže spolupráci, pak dojde k jejímu ohodnocení, ale důležitou roli také hraje lidský faktor.

 

Datum: 7.10.2021 15:15:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště