Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

IDET ARENA: Ozbrojené sily Slovenské republiky

 

Ozbrojené sily Slovenské republiky, podobně jako armády mnoha dalších států východní Evropy, zahájily proces modernizace, aby zvýšily svou bojovou způsobilost. Jedním z modernizačních projektů, který byl úspěšně dokončený, je modernizace bojového vozidla pěchoty (BVP).

Na veletrhu IDET 2019 bude představená modernizovaná verze BVP-2 pod označením BVP-M, jako verze pro pěchotu s dálkově ovládanou zbraňovou soustavou TURRA 30 namísto původní osádkové věže. Zbraňová soustava TURRA 30 byla projektovaná a vyrobená v slovenském obranném průmyslu. Charakteristickým znakem BVP-M je automatický 30 mm kanón 2A42 se schopností střelby dvou rozdílných druhů střel bez nutnosti přebíjení nábojových pásů. Podpůrný zbraňový systém k ničení živé síly představuje kulomet PKT ráže 7,62 mm. Pro ničení pancéřových cílů je určeno dvojité odpalovací zařízení PTRK Konkurz. Zbraňová soustava TURRA 30 umožňuje zjišťovat, sledovat a ničit cíle ve dne, v noci a za zhoršených povětrnostních podmínek. Pro tento účel disponuje panoramatickým pozorovacím systémem velitele a pro vedení palby systémem řízení palby střelce.

Plánovanou dynamickou ukázkou bude snaha mechanizovaného družstva působícího na vozidle BVP-M předvést přiblížení se k objektu (cíli) pod taktickým námětem. BVP-M se přiblíží k objektu, kde po přiblížení vozidlo zpomalí a střelec-operátor vede palbu do objektu na krytí mechanizovaného družstva. Následně mechanizované družstvo za podpory vozidla BVP-M vede palbu na bránícího nepřítele, postupuje vpřed s cílem zničit nepřítele a ovládnout objekt. Po dosažení cíle mechanizované družstvo za využití zakouření prostoru pod krycí palbou nasedne na vozidlo BVP-M a opouští prostor střetu.

Datum: 21.5.2019 9:23:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště