Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

General Dynamics sází na spolupráci a komunikaci – a to nejen dronu s vozidlem


Spolupráce – nejdůležitější bod ve filozofii společnosti General Dynamics European Land Systems (GDELS), která je evropskou divizí společnosti General Dynamics Corporation. Na veletrhu IDET to uvedl Thomas Strasser, ředitel mezinárodního obchodu a služeb.

Jejich vozidlo ASCOD je jedním z uchazečů v tendru na náhradu 210 zastaralých BVP české armády. "Jsme rádi, že se zde můžeme představit jako firma, která dlouhodobě spolupracuje s českým průmyslem," říká Thomas Strasser. O již probíhající spolupráci svědčí i společná ukázka vozidla ASCOD s bezpilotním letounem české výroby.

"V Česku je velký potenciál výroby bezpilotních letounů, rozhodli jsme se sladit systémy tak, aby dron komunikoval s naším vozidlem v bojových podmínkách," doplnil. Na moderním bojišti je skutečně důležitá vzájemná komunikace různých systémů. Tohle je jeden z příkladů, jak lidem ozřejmit fungování této komunikace v praxi. Technicky má GDELS vše sladěno, jedná se tedy o funkční systém. V tuto chvíli společnost zahájila jeho marketingovou prezentaci a hledá nové příležitosti pro obchod. "Sázíme na spolupráci. Nemáme v Evropě žádnou velkou znatelnou stopu, protože jsme zvyklí spolupracovat zde s mnoha zeměmi, jejich armádami a místními firmami. To je základ naší filosofie," shrnul Thomas Strasser.

Pokročilá - osvědčená - flexibilní

Těmito slovy lze definovat všestrannou výkonnou pásovou obrněnou platformu ASCOD, která navazuje na osvědčené technologie a reaguje na možné současné i budoucí operační hrozby. Koncept společné podvozkové platformy (Common Base Platform) umožňuje, aby bylo vozidlo ASCOD modulární a mohlo posílit vojenskou interoperabilitu s jedinečnými příležitostmi průmyslové spolupráce, se zaměřením na potřeby uživatelů a individuální přizpůsobení.

Špičková mobilita vozidla ASCOD díky alternativnímu pohonu, podvozku a jedinečnému systému odpružení zaručuje potřebný poměr výkonu k hmotnosti pro jakoukoliv misi.

Datum: 6.10.2021 15:41:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště