Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

EVPÚ DEFENCE a.s. slaví 20 let od zahájení činnosti

 

 

EVPÚ DEFENCE

EVPÚ Defence byla založena v roce 2001 a v letošním roce tedy slaví 20 let od zahájení činnosti. Společnost je členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a je držitelem platných osvědčení ISO 9001 a AQAP 2110. Hlavními aktivitami EVPÚ Defence a.s. jsou vlastní vývoj, design, výroba a servis těchto základních produktů:

  • elektro-optické systémy pro monitorování a pozorování
  • dálkově ovládané zbraňové stanice
  • speciální elektro-optická zařízení pro ozbrojená vozidla a zbraňové stanice
  • monitorovací vozidla
  • polohovací zařízení – pan tilts
  • multisenzorové jednotky
  • speciální softwarové aplikace pro ovládání elektro-optických systémů

Výstavní plocha EVPÚ Defence a.s. na letošním ročníku veletrhu IDET 2021 bude zaměřena na exponáty z řady speciálních produktů. Tyto speciální produkty zahrnují například:

Dálkově ovládaná zbraňová stanice pro zbraně s ráží do 12,7 mm

EVPÚ DEFENCE

Tato dálkově ovládaná zbraňová stanice má své využití v pozemních i námořních aplikacích. Je určená ke sledování okolí, vyhledávání pozemních i vzdušných cílů a vedení palby na tyto cíle z pracoviště operátora umístěného uvnitř bojového vozidla či lodě. Modulární koncepce této zbraňové stanice je navržena pro integraci kulometů ráže 7,62 až 12,7 mm a granátometů ráže 30-40 mm, a to jak standardu NATO, tak standardu východního. Na základě požadavku zákazníka je možné integrovat také další zbraňové systémy, například řízené protitankové střely Spike. Verze Dual umožňuje lafetaci více zbraní zároveň. Zbraňová stanice může být modifikována na základě potřeb a požadavků zákazníka.

Dálkově ovládaná zbraňová stanice pro zbraně s ráží do 7,62 mm

EVPÚ DEFENCE

ZSRD-07 je dálkově ovládaná zbraňová stanice navržená pro integraci lehkých kulometů ráže 5,56 až 7,62 mm jak standardu NATO, tak standardu východního. Je určena k ničení živé síly či lehce pancéřovaných pozemních a vzdušných cílů, např. nákladních automobilů, lehce pancéřovaných vozidel, UAV apod. ZSRD-07 může být rovněž modifikována na základě potřeb a požadavků zákazníka.

Modulární systém ochrany perimetru GATRIA

EVPÚ DEFENCE

Systém GATRIA byl vyvinut s cílem poskytnout velitelům lehkých kolových nebo pásových bojových vozidel perfektní a neomezený situační přehled, umožnit detekci a identifikaci potenciálních cílů a zvýšit ochranu posádky. Mezi hlavní výhody tohoto systému patří až 360˚ přehled o situaci na bojišti, modulární design pro maximální přizpůsobení potřebám zákazníka, zodolněné moduly vhodné pro použití v podmínkách boje a ostrý a jasný obraz ve dne i v noci.

Velitelský zaměřovač CMS-1

EVPÚ DEFENCE

CMS-1 je multi-senzorový elektro-optický systém vyvinutý jako panoramatický velitelský zaměřovač. Všechny optické senzory jsou instalovány na gyro-stabilizované polohovací platformě, umožňující veliteli mít přehled o situaci na bojišti. Systém odolává všem povětrnostním podmínkám, je zodolněn vůči vibracím a chráněn Armox štítem, aby nedošlo k poškození nepřímým zásahem.

Střelecké pozorovací zaměřovače CRANE

EVPÚ DEFENCE  EVPÚ DEFENCE

Střelecké pozorovací zaměřovače CRANE jsou multi-senzorové elektro-optické kontejnery vyvinuté pro integraci do dálkově ovládaných zbraňových stanic. V nabídce EVPÚ Defence jsou jak kontejnery s nechlazenou termovizní kamerou, určené pro aplikace krátkého a středního dosahu, tak i kontejnery s chlazenou termovizní kamerou, které slouží k zaměřování cílů v aplikacích dlouhého dosahu.

Systém detekce laserového a radarového ozáření LAWAREC

EVPÚ DEFENCE

LAWAREC je modulární detekční systém primárně zaměřený na ochranu malých a středně velkých mobilních a stacionárních objektů před pozorováním a rozpoznáváním pomocí prostředků jako např. laserové dálkoměry, značkovače, laserové zaměřovače a laserově zaměřené a řízené zbraňové systémy. Systém také detekuje radarové ozáření.

Další informace jsou k dispozici na www.evpudefence.com

 

Datum: 24.6.2021 13:50:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště