Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

ERA a.s.

 

VERA-NG – světově unikátní pasivní sledovací systém od firmy ERA
Mobilní pasivní sledovací systém VERA-NG je 5. generace českého unikátního systému pro detekci, lokalizaci, identifikaci a sledování vzdušných, pozemních a námořních cílů. Systém je navržen jako plně mobilní ve třech verzích, které společnost ERA nabízí zákazníkům po celém světě. Antény mohou být umístěny buď na stožárech (dvou různých délek – 12 a 25 metrů) s vysouvacím tubusem nebo na lehkých stojanech v podobě tripodu či tetrapodu.

Celý systém se dá jednoduše převážet buď na speciálních nákladních vozidlech, která jsou nedílnou součástí dodávky, nebo i běžnými armádními vozy. Dodává se se sensory, které se dají složit a rozložit, a s velicím centrem v podobě kontejneru, které obsahuje kompletní vybavení pro zpracování a analýzu zjištěných dat. Všechny tyto mobilní komponenty umožňují rychlé taktické nasazení systému VERA-NG v jakémkoliv terénu.
www.era.aero

Jste pravidelnými vystavovateli veletrhu IDET? Jaké jsou vaše zkušenosti s minulými ročníky?
Společnost ERA a.s. se účastní veletrhu IDET od svého založení v roce 1994. V minulých letech byla na výstavě IDET několikrát oceněna mezinárodní porotou za své technologické novinky – poslední generaci sledovacího systému VERA-NG a v současné době vyvíjený systém PCL.

Potkáváte se v Brně s těmi správnými zákazníky?
ERA je předním dodavatelem řešení pro sledování letového provozu a identifikace strojů pro potřeby armády a výstavu IDET vnímá jako dobrou platformu pro setkání s potenciálními zákazníky ze zahraničí i se stávajícími zákazníky z řad ozbrojených sil AČR, která systémy ERA, především sledovací systém VERA a jeho předchůdce (Ramona a Tamara), využívá již od 60. let.

Co očekáváte od letošního ročníku?
ERA vnímá IDET jako nejdůležitější výstavu v České republice prezentující military technologie, která vhodně doplňuje řadu dalších výstav, kterých se firma pravidelně účastní, jako například Eurosatory, DSEI, IDEX, Fidae, Indodefence, DSA, ADEX a další.

Co zajímavého z nabídky vaší společnosti uvidíme na veletrhu? Jaké novinky na veletrhu představíte?
Firma poskytuje řešení pro kontrolu vzdušného prostoru vojenských základen na bázi multilaterace a unikátní pasivní systém VERA-NG pro protivzdušnou obranu a ochranu hranic. V poslední době rozšířila své portfolio o C2 (command and control) systém ERIS pro vojenské složky velení a řízení a systém 3R (Record and Replay InvestigatoR) pro nepřetržité nahrávání dat při práci armádních letových dispečerů.

Koho především chcete svojí nabídkou oslovit?
ERA dodala již přes sto systémů zákazníkům z řad ŘLP, letišť a vojenských sil v 60 zemích pěti kontinentů. Své osvědčené systémy na bázi sensorů i novinky z řady „more than sensors“, které poskytují moderní řešení pro protivzdušnou obranu státu, elektronický boj i vojenské řízení letového provozu, chce firma nabízet ozbrojeným silám doma i v zahraničí.

Datum: 3.1.2017 9:19:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště