Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET 2021
6.-8.10. 2021

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Dukla představila úspěšné sportovce

 

Legenda českého lyžování Kateřina Neumannová, sáňkařští bratři Lukáš a Antonín Brožové a desetinásobný mistr světa v biketrialu Václav Kolář besedovali s návštěvníky veletrhu IDET v armádní expozici.


Armádní sportovní centrum Dukla pořádá u příležitosti veletrhu IDET několik besed s úspěšnými sportovci, o které je mezi návštěvníky velký zájem. Kateřina Neumannová sice ukončila kariéru již před deseti lety, ale její výsledky v klasickém lyžování stále budí pozornost a inspirují k dotazům. V pavilonu P legendární lyžařka zavzpomínala na zlatý závod na 30 km z OH v Turíně, v jehož závěru emotivně komentující Pavel Čapek spadl ze židle. Vysvětlila také, jak se přihodilo, že jí po zlatém finiši vběhla do náruče tehdy dvouletá dcera Lucie. „Vůbec tam neměla co dělat, do prostoru, kde finišují závodníci, by se tehdy nedostal snad ani premiér. Ale Italové děti milují, a když ochrance řekli, že je to Lucie Neumannová, prostě ji pustili. Jinde než v Itálii by se to nestalo,“ je přesvědčená šampiónka.

Díky tomuto „nedopatření“ se jí v jednom momentu spojil vrchol sportovní kariéry s osobním štěstím do mimořádně silného prožitku, který kamery zprostředkovaly do celého světa. Kateřina se vyjádřila také k dodatečně zjištěnému pozitivnímu dopingovému nálezu Estonky Kristiny Šmigunové, její přemožitelky z Turína ve skiatlonu – v závodě, na který byla podle vlastních slov připravena nejlépe v životě a velmi si věřila na vítězství. Pozitivní vzorek byl odhalen až po sedmi letech a stále pokračuje právní proces, který se nyní řeší v Lausanne a snad již brzy skončí dodatečným předáním zlata české závodnici. „Nebyla by to stejná radost jako tenkrát při závodě, ale byla bych ráda. Šlo by o dobrý signál do sportovního prostředí, že je možné i po letech přijít o výsledky dosažené díky nepovoleným prostředkům,“ říká Kateřina Neumannová.

Na veletrhu IDET se představilo také sympatické bratrské duo sáňkařů. Lukáš a Antonín Brožové nás reprezentovali již v Turíně 2006 a příští rok by se rádi stali černými koni olympijského závodu v Pchjongčchangu. Při besedě třeba vysvětlili, čím se liší boby, sáně a skeleton a proč je právě jejich sport ze všech tří nejnebezpečnější. Sáňky jsou sice daleko lehčí než boby, ale jezdí rychleji a velmi ostré nože mohou způsobit nepříjemná zranění. Desetinásobný mistr světa v biketrialu Václav Kolář besedu zpestřil předvedením svého umění na kole. Nechyběly ani tipy na úspěchy v barvách Dukly i České republiky na OH v Pchjongčchangu. Kateřina Neumannová sází na Ester Ledeckou, Evu Samkovou a biatlonisty, bratři Brožové označili za největší české želízko v ohni Martinu Sáblíkovou a úspěch přejí i hokejistům.

Besedy se sportovci Dukly pokračují také v sobotu, kdy se v 10.30 a 13.30 hodin můžete setkat s účastníkem Rallye Dakar Lukášem Kvapilem a přemožitelkou kanálu La Manche Nikol Hájkovou.

Datum: 2.6.2017 15:41:00

Současně také

PYROS
6. - 8.10. 2021


ISET
6. - 8.10. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště