Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Celní správa ČR nabízí jasné benefity, vzrušující zaměstnání a úplně novou protidrogovou zásahovku


Máte analytické myšlení a smysl pro spravedlnost? Hledáte stabilní, zajímavou, různorodou a smysluplnou práci? Staňte se celníkem! Těmito slovy láká nové členy do svých týmu Celní správa ČR v pavilonu Z. A nejen tím. Přímo na místě prezentuje i nejnovější super vybavení, kterým disponuje – mobilní protidrogovou jednotku. „Jde o vozidlo na odhalování velkých přeshraničních drogových zásilek,“ upřesňuje jeho význam nadstrážmistr Petr Malec.

Odhalí drogy uprostřed cesty a mohou demontovat celý vůz

Česká republika je tranzitní zemí uprostřed Evropy, přes kterou pochopitelně jezdí i velké drogové zásilky. Dosud zde nebylo vozidlo, které by bylo schopné zásilku zastavit a přímo na místě odhalit. Speciální vozidlo pro detekci a kontrolu v oblasti omamných a psychotropních látek má celní správa k dispozici od letošního června. Je na podvozku Volkswagen Crafter, má náhon na všechny 4 kola a je vybaveno opravdu dokonale. Celníci mají v zadní části této dodávky k dispozici celou servisní výbavu, takže v případě podezření jsou schopni doslova demontovat vozidla potenciálních pachatelů přímo v terénu a odhalit tak skryté drogy. Samozřejmě pokud je zde důvodné podezření – tedy pokud se například již část omamných látek v zadrženém vozidle našla. „Byli jsme vybavení a proškolení k tomu, abychom v této přeshraniční přepravě dokázali drogy najít. Máme dutinový rentgen, videoendoskop, ramanův spektrometr, který nám dokáže určit, s jakou látkou přicházíme do styku pomocí laserové spektrometrie. Dále máme různé orientační testy na drogy, z odebraných stěrů pomocí sprejů dle výsledného zabarvení zjistíme, s jakou látkou podezřelý manipuloval,“ doplňuje Malec. Je jedním ze 4 členů posádky, která se ve vozidle střídá po dvojicích, aby byl zajištěn non stop provoz. V současné chvíli probíhá aktivní a současně testovací provoz této unikátní mobilní jednotky. 

Zaměstnanecké benefity Celní správy jsou zřejmé

Jasné finanční podmínky, osobní ohodnocení, příplatky, příspěvky na rekreaci, sport, bezúročné půjčky na bydlení, 6 týdnů dovolené, služební výstroj, odchodné a výsluha – to vše jistě svědčí o výhodách zaměstnání ve službách Celní správy České republiky. Záběr této instituce je skutečně široký, od administrativy v oblasti celního řízení, přes výběr daní spotřebních a ekologických až po odhalování a řešení porušování celních předpisů nebo samotné trestné činnosti páchané v oblasti celnictví. Jste-li občané starší 18 let, bezúhonní, svéprávní, zdravotně, osobnostně i fyzicky způsobilí a disponujete alespoň maturitním vysvědčením, pak se můžete o některou z pozic v řadách Celní správy ucházet. A možná se s vámi setkáme na příštím veletrhu Pyros! 

 

Datum: 8.10.2021 11:05:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště