Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Babiš: Musíme být solidární vůči uprchlíkům

 

Na otázku, zda v ČR hrozí nebezpečí od radikálních islamistů, Babiš odpověděl, že bezprostředně ohroženi nejsme, ovšem že se vážně zabývá myšlenkou intenzivního vyzbrojování české armády vzhledem k blízkosti konfliktů. Babiš v té souvislosti jmenovitě uvedl Ukrajinu, boj s Islámským státem na Blízkém východě a teroristické útoky v Evropě.

„Myslím si, že naše armáda musí přijít s koncepcí, která bude na tyto výzvy reagovat,” uvedl ministr.

Speciální jednotky se špičkovou výbavou

Pravděpodobně se podle Babiše také bude navyšovat rozpočet pro ministerstvo obrany. O kolik, to je podle ministra otázka diskuse. Babiš však řekl, že „pokud žijeme v obavě z terorismu, domnívám se, že potřebujeme speciální jednotky se špičkovou výbavou, vozidly, vrtulníky. Také naše elitní policejní jednotky a zpravodajské služby musejí disponovat moderní technologiemi.”

Okamžitý dopad na ČR masakr v Paříži mít nebude, míní Babiš a dodává, že by se ale mělo začít přemýšlet o imigrační politice, vzhledem k tomu, že vlna přistěhovalců do Evropy rok od roku sílí.

„Vůči uprchlíkům musíme být solidární,” říká ministr financí, ale dodává, že musíme brát v potaz rozdíl kultur, tradic a hodnot. Babiš poznamenal, že právě tyto rozdíly mohou být z dlouhodobého hlediska problém.

Zdroj: novinky.cz

 

Datum: 12.1.2015 10:54:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště