Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Zetor Engineering, s.r.o.

 

Taktické obrněné vozidlo 4 × 4 GERLACH

Gerlach je obrněné vozidlo nové generace. Poskytuje nadstandardní průchodnost terénem, včetně písku. Kabina je koncipována jako přetlaková pancéřová kapsle s SAFETY objemem až 7,7 m3. Ta je uchycena nezávisle na podvozku a tak při jeho poškození minou je posádka chráněna. Odveze až 6 členů posádky o výšce až 190 cm a váze 130 kg včetně výstroje. Má vysoce variabilní cargo prostor, který odveze dalších 1,5 tuny nákladu. Verze vozidla lze pružně měnit dle určení dané mise. V souladu se standardy NATO AEP-55 STANAG 4569 poskytuje balistickou ochranu: Volume 1, Level 3 a protiminovou ochranu: Volume 2, Level 3a, 3b.

Speciální vozidlo FOX

Vozidlo pro rychlé nasazení s vysokou terénní průchodností kategorie RDV (Rapid Deployment Vehicle). Přepraví čtyřčlennou posádku a vybavení včetně výzbroje. Poskytuje velkou míru modularity a dovoluje kombinovat výzbroj a výstroj podle podmínek nasazení.

www.zetorengineering.com


Zeptali jsme se

Jste pravidelnými vystavovateli veletrhů IDET/PYROS/ISET? Jaké jsou vaše zkušenosti s minulými ročníky?
Naše společnost si plně uvědomuje význam a přínosy veletrhu IDET. V roce 2017 jsme zde představili prototyp speciálního čtyřkolového vozidla FOX, koncept nového vysoce mobilního vozidla 8 × 8, jakož i pásového vozidla Wolfdog. Loni jsme představili nový produkt reagující na aktuální potřeby obranných složek – taktické obrněné vozidlo 4 × 4 Gerlach.

Potkáváte se v Brně s těmi správnými zákazníky?
IDET vnímáme jako prestižní událost s dlouhou tradicí. Veletrh je ideálním místem pro získávání zpětné vazby od reprezentantů potenciálních zákazníků, jako jsou vojáci a vysocí představitelé ozbrojených složek přímo z praxe. A v neposlední řadě je to také prostor pro setkání a odborné diskuze s aktuálními i potenciálními partnery a dodavateli v rámci vývoje a výroby našich produktů.

Co zajímavého z nabídky vaší společnosti uvidíme na veletrhu? Jaké novinky v Brně představíte?
Hlavní důraz budeme klást na prezentaci taktického obrněného vozidla 4 × 4 GERLACH splňujícího všechny nové požadavky kladené na vozidlo toho typu pro 21. století. Budeme prezentovat celou řadu novinek a úspěšné výsledky testů, kterými vozidlo v posledním období prošlo a které ho z roviny konceptu posouvají už k plně funkčnímu vozidlu připravenému na ostré nasazení v těch nejnáročnějších podmínkách.

R & D potenciál naší společnosti rovněž podtrhne prezentace novinek u našeho speciálního vozidla FOX.

Koho především chcete svojí nabídkou oslovit?
Především hlavní představitele našich potenciálních zákazníků z řad ozbrojených složek v rámci Česka, Slovenska i dalších zemí. Naše produkty vnímáme jako vysoce konkurenční nejen svými parametry, ale i ekonomickými podmínkami. Projekty naší společnosti proto míří na všechny trhy, kde probíhá obnova typů vozidel, které vyvíjejí.

Co očekáváte od letošního ročníku?
IDET také vnímáme jako akci, která může významně podpořit etablování nových produktů na domácím trhu, jakož i napomoci rozvoji mezinárodních aktivit. Věříme, že i prezentací v Brně se opět víc dostaneme do povědomí potenciálních zákazníků. Mimo jiné, předpokládáme, že v Brně proběhne diskuze s představiteli rezortu obrany na téma strategické vize ČR do budoucna a odezní zde zajímavé informace o aktuálních i nových plánech země v této oblasti.

Datum: 9.2.2019 8:39:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště