Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Veletrh IDET 2015 v Brně - přípravy v plném proudu

 

Nejdůležitější proexportní akce pro český obranný a bezpečnostní průmysl IDET se uskuteční 19. – 21. května 2015 spolu s Mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET a Mezinárodním veletrhem prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Prestižní mezinárodní setkání odborníků

Součástí veletrhu IDET je bohatý odborný doprovodný program, kde specialisté na obranné technologie diskutují o aktuálních tématech.

Zahajovací konference SECURITY TRENDS se bude konat první den veletrhu, 19.5. od 14:00. Půjde o půldenní diplomaticko-odbornou konferenci, která umožní setkání odborníků a představitelů veřejné sféry, bezpečnostních a ozbrojených složek a diskusi nad otázkami v oblasti budoucnosti celosvětové bezpečnosti a obrany a potenciálních obchodních příležitostí.

Významnou událostí bude také mezinárodní odborná konference CATE (Community-Army-Technology-Environment) pořádaná Univerzitou obrany Brno. Jde o soubor mezinárodních konferencí, jichž se před dvěma lety zúčastnilo téměř tisíc specialistů z Evropy i zámoří. Součástí bude například dvoudenní konference „Distanční vzdělávání, simulace a komunikace“ (Distance Learning, Simulation and Communication - DLSC 2015) se zaměří na výměnu informací a zkušeností v oblastech distančního vzdělávání a e-learningu v přípravě vojenských profesionálů a dalších cílových skupin, využití počítačového modelování a simulace, a to zejména v procesech velení a řízení a nebo současné a budoucí komunikační systémy, jejich rozvoj a využití.

Připravuje se také Mezinárodní konference o vojenských technologiích – ICMT. Jejím cílem je nabídnout příležitost pro prezentaci výsledků a zajímavých řešení vědeckého výzkumu, vývoje a konstrukce v oboru vojenských technologií. Pro vystavovatele je důležitá nejen odborných návštěvníků, ale i zahraničních armádních a ministerských delegací, kterých je letos naplánováno z více než sedmi desítek zemí celého světa.

Novinky v expozicích vystavovatelů

Půl roku před začátkem akce je přihlášeno několik  desítek vystavujících firem z jedenácti zemí světa. Na brněnském výstavišti se představí nejen tradiční vystavovatelé, ale také nové firmy, například z Číny či USA. Návštěvníci se mohou těšit také na zajímavé exponáty. VOP CZ, s.p. bude například prezentovat automatizovaný robotický pozemní systém TAROS V2, či celosvětově unikátní systém pro kontrolu podvozků vozidel KERBEROS 3D VISION. Nově vyvinutou řadu vysoce výkonových konektorů představí firma TENEO 3000, s.r.o. Novinky představí také společnost T-CZ, a.s. - půjde o multipoziční monitorovací ADS-B systém a víceúčelový 3D radar. Prezentovat se bude také LOM Praha, s.p., který bude slavit sto let od svého vzniku. Firma Glomex Military Supplies představí hned dvě novinky, a to kamuflážní barvy CAMMO PAINT a přídavný termální modul COTM k nízkoprofilovým brýlím nočního vidění AN/PVS-21. Společnost ELDIS Pardubice bude prezentovat nejen své ověřené radary RL-2000 a MSSR-1, ale také svůj nejnovější produkt – polovodičový přistávací radar PAR-E. Svůj stánek na IDETu bude mít také NATO Support Agency. O podobě prezentace Armády České republiky se v současné době stále jedná, podrobnosti přineseme v příštím článku.

Své exponátové novinky mohou firmy přihlásit do soutěže Zlatý IDET. Odborná porota pak vybere ty nejlepší, které budou vyhlášeny na slavnostním zahájení první den veletrhu.

ISET 2015 v Brně - zaměřeno na kybernetickou bezpečnost

Spolu s veletrhem IDET se bude konat také veletrh ISET – kde se představí nejen bezpečnostní technika a služby, policejní a antiteroristická technika a služby, ale i kybernetická bezpečnost. Právě význam kybernetické bezpečnosti při rozvoji informačních technologií je hlavním tématem tohoto ročníku.

Datum: 15.12.2014 8:15:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště