Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Úspěšná prezentace obranné, protipožární a bezpečnostní techniky v Brně

 

Tandem veletrhů integrovaného záchranného systému přivedl na brněnské výstaviště více jak dvacet pět tisíc zájemců o nejmodernější obrannou, bezpečnostní a protipožární techniku z více než třiceti zemí. Vedle prezentace se rovněž obchodovalo a například Česká zbrojovka na veletrhu zveřejnila kontrakt na dodávku 50 tisíc pistolí v hodnotě několika set milionů korun do Egypta.

Veletrhu IDET, který patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě, se letos zúčastnilo 299 vystavujících firem z 25 zemí. Nechyběl zde žádný z velkých hráčů českého trhu, pro které má brněnská přehlídka s početnou zahraniční účastí velký proexportní význam. Na veletrhu PYROS/ISET vystavovalo 100 firem z 18 zemí a jejich nabídka zaujala nejen profesionály, ale také dobrovolné hasiče.

Za tři dny prošlo branami výstaviště více než 25 tisíc návštěvníků. Dvě třetiny z nich tvořili registrovaní odborníci, ale zájem o vystavené exponáty projevila také širší veřejnost, která si poprvé v historii mohla prohlédnout i veletrh IDET. Tradičně vysoký byl zájem zahraničních partnerů, expozice vystavovatelů navštívilo více než tisíc zahraničních návštěvníků. Na základě pozvání ministra obrany veletrh navštívilo dvacet pět oficiálních armádních delegací a další vojenští a letečtí přidělenci ze dvaceti zemí. V čele slovenské delegace stál ministr obrany, ostatní delegace vedli náměstci ministra obrany, státní tajemníci, náčelníci generálních štábů, národní ředitelé pro vyzbrojování a další vysocí armádní představitelé. V Press centru se během tří dnů zaregistrovalo 150 novinářů z 10 zemí.

Další VIP hosté se zúčastnili odborného doprovodného programu. Nejvýznamnější událostí byla mezinárodní konference CATE (Community-Army-Technology-Environment) tvořená šesti dílčími konferencemi na témata: Vojenské technologie 2013, Bezpečnost a ochrana informací, Logistika a ekologie v ozbrojených silách, Distanční vzdělávání, simulace a komunikace, Bezpečnostní management a společnost, Armáda a znalostní společnost. Celkem se jich zúčastnilo bezmála tisíc specialistů z České republiky i zahraničí. V rámci veletrhu IDET proběhlo také dvoudenní 30. zasedání výboru Agentury NATO pro podporu a seminář Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR na téma Jak prodávat americké armádě s účastí zástupců Pentagonu.

Velmi kvalitní účast měla mezinárodní konference ITTE 2013 na téma Obrana proti kybernetickým útokům na kritickou státní infrastrukturu. Její součástí byly workshopy s názornými ukázkami obrany proti externím a interním útokům. Dvanáctá mezinárodní konference PYROMEETING měla téma Požární ochrana historických památek. Jednání 150 odborníků přineslo informace o aplikacích nejmodernější protipožární techniky i o možnostech, jak dále zkvalitnit prevenci a lépe chránit nenahraditelné kulturní dědictví.

Širší návštěvnická veřejnost měla největší zájem o průřezovou expozici ke dvacátému výročí vzniku Armády ČR a rozsáhlou prezentaci projektu Legie 100 ke stoletému výročí vzniku československých legií. Tradiční součástí veletrhu bylo vyhlášení nejlepších exponátů, které obdržely prestižní ceny IDET NEWS 2013.

Řekli o veletrhu

Vlastimil Picek, ministr obrany ČR:
Veletrh IDET 2013 patří mezi nejvýznamnější akce tohoto druhu v Evropě, o čemž svědčí prezentace 300 vystavovatelů  z 25 zemí. Stánek MO a AČR je samozřejmě dominantní a na naší účasti se podílí více než 400 příslušníků AČR, vojáků z povolání i občanských zaměstnanců. Naším dlouholetým partnerem je Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, se kterou jsme v posledním období zintenzivnili spolupráci, stejně jako s celým obranným průmyslem, a jsem tomu velice rád. Je tady co vidět, jsou tu zajímavé produkty, zbraně a zbraňové systémy, které se vyrábějí v České republice. Těší mě také rozsáhlá prezentace vystavovatelů ze Slovenska a Polska.

Petr Pavel, náčelník Generálního štábu Armády ČR:
Potřebujeme hledat nová řešení, jak za méně peněz získat více efektu a také umožnit realizaci obchodních cílů našeho domácího obranného průmyslu. Zároveň je naším cílem interoperabilita s našimi partnery v NATO. Na veletrhu jsem viděl řadu podnětů, kterými se určitě budeme zabývat a vnímáme je jako velice pozitivní. Z tohoto pohledu pro mě IDET splňuje svůj účel a jsem rád, že zde tato otevřená platforma pro výměnu názorů existuje. Prezentací armády a jejího 20letého výročí chceme  přiblížit armádu veřejnosti, ale zároveň dát jasně najevo, že chceme i za současných rozpočtových omezení dosáhnout takové kvality schopností, abychom dokázali zajistit obranyschopnost země plnohodnotně a v souladu s našimi závazky.

Lukáš Novotný, manager marketingu, EXCALIBUR ARMY spol. s r.o.:
Veletrh je důležitou součástí prezentace firem z obranného a bezpečnostního průmyslu. Naše společnost se představila letos největší expozicí na veletrhu IDET. Její stánek byl nejnavštěvovanější odborníky i veřejností. S účastí jsme velice spokojeni, prezentace v Brně je nedílnou součástí marketingu naší firmy.

Štefan Hlavatý, šéf marketingu, VOP Trenčín, a.s.:
Veletrh nám přinesl nové poznatky, měli jsme možnost získat kontakty se zákazníky. Přišlo velmi mnoho zahraničních zákazníků, kterým jsme měli možnost ukázat modernizované bojové vozidlo. Tato varianta modernizace splňuje všechny požadavky NATO na bojová vozidla, „staré vozidlo“ dostalo všechny moderní technologie. Všechny země východního bloku, ale i další státy, jsou totiž vybaveny technikou BVP, které postupně stárnou a vzniká problém co s nimi. Tento způsob je variantou dobré modernizace těchto vozidel. Proto veletrh IDET naprosto splnil cíl, se kterým jsme do Brna přijeli.

Ilona Menclová, obchodní zástupce, KARBOX s.r.o.:
Firma je s účastí na veletrhu spokojena, byl  pro nás přínosem. Důležité také je, že jsme se zde setkali se zástupci spolupracujících firem a mohli se potkat s kolegy z oboru, kteří se také věnují dodávkám vojenské techniky.

Ján Lasab, obchodník pro munici, MSM  s.r.o. Martin:
Firma je s veletrhem IDET spokojena. Vystavujeme na něm už řadu let, v Brně nesmíme chybět. Potkáváme se zde s našimi obchodními partnery i s kolegy pyrotechniky, kterých je v našich republikách asi stovka. Chodili jsme společně do školy a nadále se v Brně setkáváme.

Štěpán Černý, obchodní manažer, SVOS, spol. s r.o.:
Veletrh splnil naše očekávání, navštívilo nás asi deset zahraničních delegací, už jsme byli spokojeni první den. IDET odpovídá realitě, navíc je Brno kontaktním místem pro společné debaty, na jednom místě jsou vhodně spojeni partneři ze všech možných branží.

Ladislav Vybíral, jednatel, Croy s.r.o, Mercedes-Benz:
Služby výstaviště jsou perfektní, naší firmě vyhovuje i konání veletrhu po tři dny. Zdá se mi, že letos byli podstatně lepší vystavovatelé, proto jsme vlastně tady. Z hlediska návštěvnosti jsme s veletrhem spokojeni, v Brně bylo o čem mluvit. Navázali jsme nové kontakty a z tohoto pohledu vidím IDET jako úspěšný.

Milan Nedvěd, zástupce ředitele, Sellier α Bellot:
Veletrhu IDET se účastníme po celou jeho historii. Letos je sice menší než býval kdysi, ale o naši expozici byl velký zájem z řad armády i veřejnosti. Měli jsme řadu obchodních jednání, přišli i naši zahraniční partneři z Bahrainu apod. O zájemce jsme neměli nouzi.

Petr Wessely, prodej, KES – kabelové a elektrické systémy, spol. s r. o. :
Na veletrhu PYROS/ISET vystavujeme poprvé, takže nemám možnost srovnání. Získali jsme tady nějaké nové kontakty a hlavně jsme měli možnost předvést naše novinky. Zákazníci, které jsme očekávali a kteří jsou naší cílovou skupinou, opravdu přišli. Jednali jsme jak s malými, tak i s velkými potenciálními odběrateli, takže pro nás účast splnila svůj účel, i když bych rád viděl větší návštěvnost.

Daniel Polák, projektový manažer, Moravský výzkum, s. r. o.:
S premiérovou účastí na veletrhu PYROS/ISET jsme spokojeni. Naše očekávání se naplnila, v prvních dvou dnech k nám přišlo dost návštěvníků a zájemců o naše novinky. Exponát víceúčelový robotický transportér měl velký úspěch jak u velkých, tak u malých zákazníků, kteří si chtěli sednout dovnitř, někteří si i lehli a jiní nechtěli vůbec odejít. Oba exponáty se hodně líbily jak po mechanické stránce, tak z hlediska myšlenky. Účast proto hodnotíme kladně a z našeho pohledu splnila svůj hlavní účel – prezentaci firmy a našich produktů.

Luděk Štěpánek, jednatel, WISS CZECH, s. r. o.:
Vrátili jsme se na PYROS asi po deseti letech a je to trochu jiný veletrh. Zájem návštěvníků byl největší ve čtvrtek, kdy jsme celý den jednali s klienty, které jsme tady chtěli oslovit. Jako polští výrobci jsme vloni vstoupili na český trh přímým zastoupením a získali významné zakázky, takže prezentace na tomto veletrhu pro nás byla řekl bych morální povinností. Cílem bylo ukázat se dalším klientům a předvést, že nejsme jen výrobci cisternových stříkaček, ale i dalšího sortimentu. Tento cíl se určitě naplnil, takže veletrh pro nás měl smysl.

Pavel Šulc, servisní technik, Pramacom Prague spol. s r. o.:
Pravidelně vystavujeme jak na veletrhu IDET, tak na PYROS/ISET, kde představujeme naši nabídku pro policii, hasiče a záchranáře. Veletrh se oproti minulosti zmenšil a návštěvnost byla dobrá jenom ve čtvrtek. Pozvali jsme k nám zákazníky, kteří opravdu dorazili, a díky tomu jsme získali to, co jsme očekávali. Dodáváme složkám integrovaného záchranného systému, takže pro nás jsou zajímaví velcí klienti a s těmi jsme tady jednali.

Ludmila Celková, JaGa, spol. s r. o.:
Vzhledem k malému rozsahu nás veletrh nakonec trochu příjemně překvapil, návštěvnická účast je poměrně slušná. Čekali jsme, že to bude horší, nicméně oproti předchozím ročníkům je to slabé. Šli jsme do toho s nevalným očekáváním, ale prošli tady všichni lidé, se kterými jsme v kontaktu, takže svým způsobem pro nás veletrh i v této podobě splnil svůj účel.

Příští ročník veletrhů IDET a PYROS/ISET se uskuteční v květnu 2015.

Datum: 24.5.2013 23:45:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště