Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Správa státních hmotných rezerv (SSHR)

 

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) je ústředním orgánem státní správy v oblastech hospodářských opatření pro krizové stavy, ropné bezpečnosti a státních hmotných rezerv. Hmotné rezervy jsou více než z poloviny tvořeny ropou a ropnými produkty, jejichž množství je určeno mezinárodními závazky České republiky. Součástí státních hmotných rezerv jsou mobilizační rezervy a pohotovostní zásoby určené pro 24 typových krizových situací. Pohotovostní zásoby vznikají podle požadavků jednotlivých resortů. Správa vytváří koncepci hospodářských opatření pro krizové stavy a jejich zabezpečení podle příslušných zákonů. Sleduje celkovou výši zásob ropy a ropných produktů v ČR. Doplňuje, ochraňuje, obměňuje a udržuje státní hmotné rezervy, včetně zásob pro humanitární pomoc. Společně s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem vnitra ČR realizuje poskytování humanitární pomoci České republiky do zahraničí.

Auto technické k chemickému a radiačnímu průzkumu (TACHP)

TACHP je skříňový nákladní automobil na podvozku Mercedes-Benz Vario 816 DA KA 4250 s pohonem 4 × 4. Ve vozidle jsou zabudované mobilní měřicí přístroje, které umožňují monitorování životního prostředí, chemický a radiační průzkum, odběr vzorků (nebezpečných) látek, identifikaci a převoz zdrojů ionizačního záření, zjišťování povětrnostních prvků v přízemní vrstvě atmosféry či průjezd vozidla kontaminovaným prostorem bez kontaminace osádky. Měření je možné jak na místě, tak i za pohybu vozidla. Vozidlo je vybaveno spojovacími prostředky pro komunikaci s velitelem zásahu, má vlastní zdroj el. energie (EC 5 kVA), nezávislý akumulátorový zdroj a možnost připojení na veřejnou síť 230 V.

Autocisterna na pitnou vodu Renault 8 m3

Automobilová cisterna na pitnou vodu o objemu 8 m3 na podvozku vozidla Renault Midlum. Cisterna je vyrobena z potravinářské nerezové oceli s atestem pro styk s pitnou vodou v provedení s izolací zaručující nezámrznost 24 hodin při teplotě –20 °C. Výdejní místa jsou umístěna na pravém boku, čerpadlo s hydraulickým pohonem umožňuje průtok až 800 l/min.

www.sshr.cz


Zeptali jsme se

Jste pravidelnými vystavovateli veletrhů IDET/PYROS/ISET? Jaké jsou vaše zkušenosti s minulými ročníky?
Ano, Správa státních hmotných rezerv je pravidelným vysta­vovatelem na veletrhu IDET/PYROS/ISET. Každý ročník je něčím výjimečný. Tento veletrh je velmi oblíbený jak z řad odborné, tak laické veřejnosti a jsme samozřejmě rádi, že účastníkům můžeme poskytnout cenné informace o tom, jaká je role Správy státních hmotných rezerv v bezpečnostním systému České republiky a jak SSHR pomáhá občanům v případě krizí.

Co zajímavého z nabídky vaší společnosti uvidíme na veletrhu? Jaké novinky v Brně představíte?
Správa státních hmotných rezerv na veletrhu představí opět techniku z pohotovostních zásob určenou k nouzovému zásobování pitnou vodou (autocisterna a cisterny na pitnou vodu) a dále pohotovostní zásoby, které má od Správy v ochraňování – tzn. svěřenou do péče – HZS ČR, jako je např. TACHP, portálový monitor gama záření, vyprošťovací kontejner a další zajímavou techniku. K této technice poskytnou již tradičně odborný výklad i příslušníci HZS ČR.

Koho především chcete svojí nabídkou oslovit?
Jak už bylo řečeno, chceme oslovit a představit naši instituci co nejširší laické a odborné veřejnosti.

Co očekáváte od letošního ročníku?
Příjemnou atmosféru a velký počet návštěvníků.

Datum: 9.2.2019 8:39:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště