Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představí novinky na veletrhu IDET 2019

 

Na brněnském výstavišti se ve dnech 29.–31. 5. 2019 bude konat veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET. Tradičně na něm nebudou chybět expozice holdingu CZECHOSLOVAK GROUP i společnosti TATRA TRUCKS.

Tatra Tactic 4x4 Tatra Tactic 4x4

Specializovaný veletrh IDET se v Brně koná každé dva roky a představuje významnou přehlídku obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS jako jedny z předních českých společností působících v oblasti defence budou na letošním IDETu prezentovat celou škálu produktů ze svého portfolia. Představí i novinky, které zaujmou nejen odbornou veřejnost.

Společnosti EXCALIBUR ARMY ve výstavní premiéře představí návštěvníkům například nové mostní vozidlo AM-70 EX na podvozku Tatra Force 8x8 nebo nové provedení vozidla Patriot II 4x4 APC rovněž na podvozku Tatra. Šternberská firma bude vystavovat i modernizovanou kolovou houfnici DANA M2 a novinku v podobě vyprošťovacího a odsunového automobilu TREVA. EXCALIBUR ARMY ve spolupráci se svým tradičním partnerem, společností GDELS, a dalšími firmami holdingu CSG, bude na IDETu vystavovat i novou mostní pontonovou soupravu IRB na podvozku Tatra Force 8x8 společně s motorovým člunem Birdon BEB. K vidění bude také unikátní obojživelné pontonové vozidlo M3.

AM-70 EX AM-70 EX
Patriot II 4x4 APC Patriot II 4x4 APC
DANA M2 DANA M2
IRB na podvozku Tatra Force 8x8 IRB na podvozku Tatra Force 8x8

Na veletrhu IDET 2019 bude k vidění celá řada vozidel Tatra s různými nástavbami a speciálními systémy, které vznikly ve spolupráci s partnerskými firmami holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Sama automobilka TATRA TRUCKS na venkovní výstavní ploše představí nejnovější provedení vozidla Tatra Tactic 4x4, které bude mít na IDETu 2019 českou výstavní premiéru. Dále bude k vidění vojenská valníková verze osvědčené modelové řady Tatra Force s podvozkem 6x6 a speciální přívěs vycházející z tatrováckého konceptu podvozku. TATRA TRUCKS představí také vojenskou verzi obrněného vozidla TITUS 6x6, jenž vnikl ve spolupráci kopřivnické společnosti a francouzského výrobce Nexter Systems.

Tatra Force s podvozkem 6x6 Tatra Force s podvozkem 6x6
TITUS 6x6 TITUS 6x6

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE uvede na IDETu 2019 ve světové premiéře speciální vozidlo KOVVŠ Pandur II CZ 8x8 pro potřeby Armády České republiky. Na otevřené výstavní ploše pak TDV představí i minometné vozidlo ShM Pandur II 8x8 vybavené zbraní Soltam Cardom ráže 120 mm.

Pandur II CZ 8x8 Pandur II CZ 8x8
ShM Pandur II 8x8 ShM Pandur II 8x8

Slovenskou část holdingu CSG zastřešuje holdingová společnost MSM GROUP. Ta je spolu s podnikem ZVS zaměřená na strojírenský průmysl a zbrojní výrobu. Na veletrhu IDET 2019 společnosti MSM GROUP vystaví moderní dělostřeleckou munici ráže 155 mm a také speciální mobilní letištní věž Disk 2 určenou pro řízení letového provozu.

Společnost ELDIS Pardubice na veletrhu IDET 2019 představí své stěžejní produkty, které dodává zákazníkům do mnoha zemí po celém světě. Půjde například o primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. Dalším vystaveným exponátem z produkce firmy ELDIS bude osvědčený a komerčně úspěšný přesný přibližovací radar PAR-E.

PAR-E PAR-E
RL-2000 a MSSR-1 RL-2000 a MSSR-1

Firma EUROPEAN AIR SERVICES bude na rozsáhlé ploše expozice CZECHOSLOVAK GROUP vystavovat například vrtulníky UH-60 Black Hawk, Schweizer S-300 nebo MD-530G, které využívá pro výcvik pilotů i letecké práce a dopravu. Ve spolupráci s izraelským výrobcem BIRD Aerosystems pak představí pokročilý systém ochrany proti řízeným střelám POD. Dále společnost NEW SPACE TECHNOLOGIES návštěvníkům představí bezpilotní létající platformu CANTAS A.

UH-60 Black Hawk UH-60 Black Hawk
CANTAS A CANTAS A

Součástí divize CSG AEROSPACE je i pardubická společnost RETIA, která na IDET 2019 přiveze novinku v podobě víceúčelového pulsně-dopplerovského 3D radaru ReGUARD a osvědčený mobilní radar ReTWis 5 schopný detekovat osoby za zdí nebo za jinou nekovovou překážkou.

ReGUARD ReGUARD
ReTWis 5 ReTWis 5

Datum: 24.5.2019 9:22:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště