Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Speciální kamery pro rychlé pohyby, určování ohnisek požárů a vad výrobků

 

Speciálními měřícími a diagnostickými přístroji a metodami se zabývá firma SpektraVision s.r.o. Na bezpečnostních veletrzích ve své expozici v pavilonu F prezentuje novinku – speciální zásahovou termokameru ISG od firmy ISG Infrasys. Ta je určena pro použití při hašení požárů a záchraně lidských životů. Je velmi odolná a poskytuje na displeji kvalitní obraz. Používá se například při hledání cesty v dýmu, ohniska požáru, hledání osob při nehodách, kontrole tlakových lahví a kontrole požářiště.

Dalším exponátem je speciální termokamera FLIR GF, která se používá při měření teplot i detekci úniku širokého spektra plynu, a to včetně chladírenských. „Přínos těchto kamer je nejen ekonomický, ale též ekologický. Jde o detekce úniku zemního plynu a dalších uhlovodíkových plynů, ale také izolačního plynu, chladírenských plynů, oxidu uhelnatého a dalších nebezpečných plynů,“ řekl majitel firmy Štěpán Svoboda.

Zajímavým exponátem jsou přenosné i stacionární vysokorychlostní kamery Fastec Imaging. Tato zařízení mohou zaznamenat procesy s rychlými pohyby. Zpomalený záznam pak umožňuje odhalit nepostřehnutelné děje. Používají se zejména při výrobních, třídících a balicích linek, při testování pevnosti materiálů a konstrukcí. Lze jej aplikovat i při sportovních trénincích a na biomechanické aplikace.

Hlavní příčinou výpadku provozů nebo vzniku požárů jsou závady elektroinstalace a mechanických strojů. Pravidelnou kontrolu umožňuje novinka – ruční termokamera, která efektivně a spolehlivě odhalí počáteční stádia vznikajících problémů jmenovaných zařízení. Její hlavní využití je při detekci přehřátých spojů, kontrole spínacích a jistících zařízení, detekci zvýšeného tření a při kontrole převodovek.

Pro určení vad výrobků v automobilovém průmyslu (kompozitní materiály, plástvové, kovové a pro vady fotovoltaických článků) se používá tzv. nedestruktivní defektoskopie NDT. Jde o zcela odlišné využití špičkových ultrarychlých a citlivých termokamer zapojených do komplexního systému NDT, které umožňují odhalovat skryté vady v materiálech a větších celků. Tato speciální rychlá metoda je založena na řízeném namáhání měřeného objektu a jeho snímání citlivou termokamerou FLIR.

SpektraVision s.r.o. je obchodní a servisní společnost, která se zaměřuje na prodej měřící, diagnostické a speciální techniky. Vznikla na základě mnohaleté úspěšné spolupráce jejího zakladatele s renomovanými výrobci a staví na dlouholetých zkušenostech z nasazení nabízené techniky v mnoha oblastech průmyslu, výzkumu a v neposlední řadě také záchranných a bezpečnostních složek po celém světě.

Datum: 20.5.2015 13:59:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště