Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s.

 

PBS Velká Bíteš dodává na náročné světové trhy celou řadu hlavních pohonných jednotek – turbínový letecký motor TJ 100 pro malé pilotované i nepilotované letouny s garantovaným tahem 1000 až 1250 N, nebo menší model TJ 20 s tahem 210 N a jako novinku TJ 40 s tahem do 400 N. Velmi žádané jsou turbovrtulové (TP) a turbohřídelové (TS) motory s výkonem až 180 kW, které jsou určeny pro malé letouny a vrtulníky stejně jako pro nepilotované letouny a vrtulníky.
TJ100.psd

Proudový motor TJ 100 byl vyvinut pro lehké letecké prostředky, jako lehká a ultralehká sportovní letadla, větroně vybavené přídavným motorem, pilotované prostředky ve třídě EXPERIMENTAL a různé bezpilotní létající prostředky.

V letošním roce uvádíme novinku – proudový ­motor TJ 40. Jedná se o motor, který PBS vyvíjí pro široké spektrum použití např. ve větroních nebo velkých RC modelech. Stejně jako v případě motoru TJ 20 zákazníkovi nabízí velkou míru integrace všech součástí do těla motoru.

Turbínový motor TJ 20, avšak s technologií „velkých“ motorů. Jedná se o kompaktní modelářskou turbínu s vynikajícími parametry a snadným ovládáním. Jeho významnou výhodou je integrace všech důležitých součástí do těla motoru.

Turbínové motory PBS Velká Bíteš zaujímají ve světě z hlediska parametru poměru výkonu a hmotnosti výsadní postavení.

www.pbsvb.cz

Datum: 3.5.2015 10:05:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště