Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

 

Proudový motor PBS TJ150

Motor PBS TJ150 je jednohřídelový proudový motor složený z radiálního kompresoru, radiálního a axiálního difuzoru, prstencové spalovací komory, axiální turbíny a pevné výstupní trysky.

Motor byl vyvinut pro aplikace do bezpilotních prostředků, cvičných terčů a jiných typů UAV.

Výhodou je především kompaktní provedení, nízká hmotnost s tahem do 1 500 N a nízká spotřeba paliva.

Turbovrtulový motor PBS TP100

Motor PBS TP100 je konstruovaný  pro malé letouny a bezpilotní prostředky.  Systém je navržen pro použití v tažném i tlačném uspořádání.

Jeho hlavní předností je nízká hmotnost a stabilní výkon 180 kW. Maximální provozní výška je 9000 m a maximální výška pro start 6000 m. Turbovrtulový motor je startovatelný i v teplotních podmínkách do – 30 °C bez předehřívání.

Pomocná energetická jednotka (APU) Safír 5K/G MI

APU slouží pro předletovou přípravu letounů a vrtulníků. Generuje stlačený vzduch pro startování hlavních motorů a dále generuje elektrickou energii pro napájení hlavních elektrických palubních systémů.

Na konci roku 2019 plánujeme vyrobit tisící kus tohoto zařízení, což pro naši společnost představuje bezesporu důležitý milník.

www.pbs.cz


Zeptali jsme se

Jste pravidelnými vystavovateli veletrhů IDET/PYROS/ISET? Jaké jsou vaše zkušenosti s minulými ročníky?
Ano, jako jeden z renomovaných výrobců turbínových zařízení pro letecký obranný průmysl se účastníme více než deseti předních světových veletrhů s obranou tématikou po celém světě. IDET mezi nimi nesmí samozřejmě chybět.

Potkáváte se v Brně s těmi správnými zákazníky?
Ano, např. na minulém ročníku IDET jsme ocenili především jednání s tureckými zástupci, jejichž zastoupení veletrhu dominovalo. I tato jednání nám následně pomohla uplatnit naše produkty u tureckých výrobců obranných technologií.

Co zajímavého z nabídky vaší společnosti uvidíme na veletrhu? Jaké novinky v Brně představíte?
Na veletrhu budeme prezentovat dvě novinky z oblasti turbínových motorů, které jsme na trh uvedli v roce 2018. Jedná se o proudový motor PBS TJ80 a PBS TJ150. Jsou to pohonné jednotky určené především do různých typů bezpilotních letounů.

Jsme také rádi, že se jako významný dodavatel firmy Aero Vodochody podílíme na úspěšném uvedení nového letounu L-39NG, který má podle našeho názoru velký potenciál uplatnění ve světě. Do tohoto letounu dodáváme systém klimatizace, startér generátor a několik dalších zařízení. Úspěch tohoto letounu znamená úspěch i pro produkty PBS, které již nyní létají ve více než 60 zemích světa.

Koho především chcete svojí nabídkou oslovit?
Rádi bychom naší nabídkou oslovili především výrobce leteckých obranných technologií, zejména různých typů UAV (unmanned aerial vehicle), neboli bezpilotních letounů. Díky koncepci veletrhu IDET využijeme možnosti prezentovat naše pohonné jednotky koncovým uživatelům, mezi které patří i zástupci několika armád.

Co očekáváte od letošního ročníku?
Od letošního ročníku očekáváme opět konstruktivní jednání se zástupci předních světových leteckých výrobců. Rádi bychom však prezentovali i další produkty skupiny PBS GROUP a.s., mj. energetické celky, slévárenské produkty a některé speciální technologie např. broušení ozubení, povrchové úpravy kovů a jiné.

Datum: 8.2.2019 8:59:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště