Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Projev na zahájení veletrhů IDET, PYROS, ISET: Ministr obrany ČR Lubomír Metnar

 

Vážený pane předsedo vlády, vážené dámy, vážení pánové, milí hosté,

dovolte mi přivítat Vás na 15. ročníku veletrhu IDET, kam i tentokrát patří Ministerstvo obrany a Armáda České republiky mezi hlavní partnery a největší vystavovatele. IDET patří dlouhodobě mezi největší evropské veletrhy obranných technologií. Důkazem je bohatá účast zahraničních firem i zástupců vlád. Domácí obranný průmysl za světovou konkurencí nezaostává. Naopak rozkvetl a význam našich podniků na zahraničních trzích neustále roste.

Svůj podíl na tom má i ministerstvo obrany a česká vláda. Podpora domácího obranného průmyslu patří mezi naše priority. Ministerstvo obrany se této agendě samostatně věnuje pět let a za tu dobu dosahuje český vývoz dvojnásobek až trojnásobek předchozích hodnot. Domácí firmy jsou pro nás klíčovým partnerem i při realizaci našich zakázek. Za poslední rok jsme s nimi podepsali kontrakty celkem za 25miliard korun, což je více než 90 % finančních prostředků všech uzavřených smluv. Nyní rozjíždíme hned několik významných akvizic. I u nich počítáme s co největším zapojením našich státních podniků i dalších českých firem.

V dnešním propojeném světě se však ani české firmy neobejdou bez zahraničních partnerů. Dějiště veletrhu je ideálním prostorem, kde dojednat spolupráci novou, nebo rozvíjet tu stávající. Závěrem bych chtěl všechny návštěvníky veletrhu pozvat do expozice resortu obrany a armády. Připomínáme si v ní 100 let od založení Generálního štábu AČR a 20. výročí vstupu České republiky do NATO.

Dámy a pánové, pevně věřím, že 15. ročník veletrhu IDET naplní Vaše očekávání a bude přínosným jak pro domácí, tak zahraniční návštěvníky.

Lubomír Metnar, ministr obrany ČR


Datum: 30.5.2019 10:36:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště