Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Projekt Legie 100

 

Po dobu Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2013 se na volné ploše M uskuteční prezentace projektu Legie 100, který realizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, Vojenským historickým ústavem, Veletrhy Brno, a.s. a dalšími partnery. Tento projekt má za cíl pomoci obnovit povědomí široké veřejnosti o československých legiích a jejich podílu na vzniku našeho státu.

Svou premiéru bude mít ukázka části repliky legionářského vlaku, který bude přibližovat život čs. legionářů na transsibiřské magistrále. Prezentován bude mimo jiné vagon čs. polní pošty, dále „těpluška“, tedy pojízdný domov všech čs. legionářů v Rusku, a další specializované vagony.

Doprovodný program bude obsahovat několik výstav vztahujících se k prvnímu odboji, přednášky o čs. legiích, besedy s historiky a promítání filmů s tematikou čs. legií. Součástí expozice bude také informační stánek, kde dostanou návštěvníci rady, jak hledat informace o svých předcích, kteří v československých legiích bojovali. Vrcholem prezentace bude slavnostní večer spojený s koncertem VUS Ondráš Brno a předáním replik historických bojových praporů 10. čs. střeleckého pluku a 43. pěšího pluku primátorem města Brna Československé obci legionářské. Celý program bude doplňovat dobový tábor s legionáři v historických uniformách.

Datum: 6.5.2013 10:13:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště