Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Prestižní vystavovatelé a špičkové exponáty

 

Na veletrhu se samozřejmě představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR v hodnotě 53 miliard korun. Dodavatel 210 pásových bojových vozidel pěchoty pravděpodobně bude vybrán mezi čtyřmi firmami, jde o britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Land Systems (Ascod) a dvě německé společnosti PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Všechny čtyři v úvahu padající obrněnce si mohou prohlédnout i návštěvníci veletrhu IDET. Jejich vystavovatelé samozřejmě přivezou i další exponáty, třeba výrobce Pandurů General Dynamics avizuje hned dvě těžká pásová vozidla a jedno kolové vozidlo. Z novinek v této kategorii si zaslouží pozornost ještě taktické obrněné vozidlo Gerlach, které úspěšně prošlo testováním a v Brně ho vystaví slovenská společnost Zetor Engineering. Poprvé bude vystavovat belgická společnost CMI Defence, která vyrábí mj. špičkové zbraňové systémy pro vojenská vozidla, a po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA.

Unikátní přehlídka se chystá také v dalších oborech včetně atraktivní letecké techniky. Přiletět má třeba legendární armádní vrtulník Black Hawk, který ozdobí expozici společnosti Czechoslovak Group. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a z USA se vrací vystavovat společnost Lockheed jako jedna z předních značek oboru. Chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries. Takzvaný Special focus veletrhu, tedy speciální téma, bude letos věnováno švédsko - české spolupráci v obranném průmyslu. Švédsko, bude zastupovat mj. společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen. Národní stánek připravuje Asociace obranného průmyslu Švédska. Zde se představí další švédští výrobci a dvě švédské firmy vystavují také v rámci expozice koncernu BAE Systems.

Největším vystavovatelem veletrhu IDET je tradičně Ministerstvo obrany ČR spolu s Armádou ČR. Letošní stánek bude tradičně velkolepý a prezentace připomene významná výročí, která letos slavíme: 100 let od vzniku generálního štábu a 20 let od vstupu do NATO. I tady si fanoušci techniky přijdou na své a armádní expozici si navíc mohou prohlédnout i v sobotu 1. června, kdy ostatní vystavovatelé veletrhu IDET už budou balit.

Datum: 15.2.2019 15:26:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště