Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Modernizace techniky v EXCALIBUR ARMY se stále rozšiřuje

 

Stěžejním exponátem firmy EXCALIBUR ARMY bylo na veletrhu IDET pásové vozidlo ASCOD, které má vynikající výkon v každém prostředí.  Společnost se zabývá prodejem vojenského výstrojního, proviantního a zdravotnického materiálu, automobilní a jiné vojenské techniky.

„ASCOD má vysokou schopnost přežití a je značně pohyblivý a spolehlivý. To jsou hlavní rysy tohoto modulárního středě těžkého obrněného vozidla. Je připraveno k rozhodující akci při jakékoliv bojové operaci jako součást těžkých obrněných jednotek a zároveň může plnit různé taktické úkoly. Navíc je letecky přepravitelné a připravené pro okamžitou operaci. Jeho konstrukci předcházel rozsáhlý výzkum podle požadavků armád 21. století,“ uvedl  Lukáš Novotný, manažer marketingu Excalibur Group a.s.: Podle něho ASCOD znamená rychlost, optimální ochranu a okamžitý výkon dnem i nocí, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Umožňuje využívat síťová řešení a podporovat různé druhy sofistikovaných systémů velení a řízení. Vyznačuje se, že může využít celosvětovou integrovanou logistickou podporu a výhodou je snadná údržba. Váží podle modelů 31 a 38 tun s pohonem 530 nebo 600 kW. Zanechává pouze nízkou radarovou, termální, akustickou a vizuální stopu. Dosahuje maximální rychlosti 70 km/hod. Modulární sestava konstrukce ASCOD  FoV zajišťuje přizpůsobivost, dobré překonávání překážek při příznivých nákladech.

IFV Šakal patří také k modernizovaným bojovým vozidlům pěchoty. Je určeno k zabezpečení vyzbrojení a plnění úloh mechanizovaných jednotek vyzbrojených původními vozidly BVP. Má vysoký stupeň bojové připravenosti těchto jednotek a zajišťuje jejich způsobilost v souladu se standardy NATO.  Šakal může působit v širokém spektru nasazení a odpovídá současným trendům požadavků na bojová pásová vozidla. Vyznačuje se balistickou ochranou na úrovni 3 podle STANAG 4569 s vnitřní balistickou výstelkou a ochranou proti minám. Střelba vozidla umožňuje vést palbu proti lehko a středně opancéřovaným cílům, palebným ohniskům, živé síle a proti nízko letícím cílům.

EXCALIBUR dodává také modernizovanou samohybnou houfnici DANA – M1 CZ 152 mm vzor 77. Tato zbraň se tak stala výkonnější při zachování velmi dobrých původních bojových a provozních vlastností. Vyznačuje se velkou rychlostí střelby, její vyšší přesností, vynikající průchodivostí, lepší ovladatelností vozidla a spolehlivostí provozu. Bude zřejmě hrát významnou roli v moderní éře dělostřelecké podpory. Moderní systém řízení palby umožňuje zvýšit bojovou efektivnost systému a zjednodušení obsluhy. U vozidla bylo upraveno řízení a doplněno elektronickým řazením převodových stupňů TATRA – NORGREN. Podstatnou úpravou prošel i motor T3 930, který je vybaven novými turbodmychadly a doplněn mezichladičem. Výsledkem tohoto zlepšení je lepší průběh kroutícího momentu a výkonu motoru. Výrazně se změnila i kabina, která umožňuje lepší výhled z vozidla. Přepracován byl i ovládací panel řidiče a osvětlení.

Firma EXCALIBUR ARMY také předvádí modernizaci vozidla TATRA T-815 8x8 LT. „Jejím cílem je prodloužení životního cyklu vozidel této řady a zvýšení jejich užitných vlastností. Zároveň nabízíme výrazně levnější variantu obměny původních vozidel této řady. Modernizace byla provedena na jednotlivých skupinách tak, aby byly zlepšeny technické parametry, sníženy provozní náklady, potřeby údržby a oprav a v neposlední řadě jde o jednoduchost a komfort obsluhy i vliv na životní prostředí a bezpečnost provozu,“ řekl Lukáš Novotný, šéf marketingu. Podle něho největší změnou na motoru je montáž nového turbodmychadla s mezichladičem plnícího vzduchu. Tím se dosáhlo snížení spotřeby paliva, zlepšení chlazení a snížení kouřivosti. Rovněž se zlepšil průběh kroutícího momentu a výkonu v nízkých otáčkách. Konstruktéři použili také přídavnou převodovku Tatra 230 TRK. Tím se především zamezilo vyskakování rychlostních stupňů. Změnu dostal i podvozek – pérování je provedenop v kombinaci listového pera a vzduchovéo pérování. Dochází tak ke zlepšení stability vozidla a snížení opotřebení pneumatik. Řízení s pomocným okruhem pak umožňuje řízení vozidla v případě poruchy motoru. Modernizovaná byla i kabina, která je vybavena seřiditelnými sedadly.

Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s r. o. vznikla v roce 1995. Byla založena jako obchodní společnost zabývající se obchodem s vojenskou technikou a materiálem. V letech 1995 až 2000 byl její hlavní náplní prodej vojenského výstrojního, proviantního a zdravotnického materiálu, automobilní a jiné vojenské techniky. Od roku 2000 společnost rozšířila svou činnost o prodej speciálních náhradních dílů pro vojenskou kolovou a pásovou techniku, prodej náhradních dílů na vozidla TATRA a PV3S. V roce 2010 byla v Přelouči otevřena moderní opravárenská dílna s lakovnou pro vojenskou techniku. Společnost se neustále rozšiřuje a provádí modernizace vojenské techniky.

Datum: 21.5.2015 13:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště