Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Kvalitnější vybavení pro policisty

 

V souvislosti s bojem proti hrozbám terorismu a zvýšeným důrazem na zajištění bezpečnosti státu pokračuje masivní obměna vybavení policistů a celníků. Díky navýšení rozpočtu Ministerstvo vnitra ČR plánuje ještě v letošním roce investovat stovky miliónů korun do nových vozidel, neprůstřelných vest, zbraní nebo ručních laserových radarů. Dále by se měly kupovat doplňky a součásti uniforem, motocykly, ruční měřiče rychlosti, systémy rádiového spojení a nové informační systémy. Ve střednědobém horizontu bude Policie ČR nakupovat víceúčelové vrtulníky, terénní vozidla či optické přístroje.

Zajištění vyšší bezpečnosti pracovníků je také cílem rozsáhlých investic Celní správy ČR. Celníci provádějí mobilní kontroly a účastní se nebezpečných akcí přímo v terénu, např. proti pašerákům drog a falšovaného zboží. Zároveň se s nimi počítá pro zajištění krizových situací, kdy mohou být spolu s vojáky a policisty nasazeni například na ochranu státních hranic. Jejich výbava však zaostává za současnými bezpečnostními standardy a musí být modernizována. Stát jim proto v průběhu dvou let nakoupí nové pistole, neprůstřelné vesty a také spektrometry pro odhalování výbušnin, jedů a drog. Dále budou zmodernizovány bezpečnostní systémy na Letišti Václava Havla včetně pořízení vyspělé kamerové techniky. Chystá se modernizace laserové střelnice, kde mohou být simulovány náročné zásahy v krizových situacích, a investice do nových informačních systémů vylepší komunikaci mezi celníky, policií a tajnými službami.

Letos se také premiérově účastní Vězeňská služba, která patří k největším ozbrojeným složkám v ČR a plánuje rozsáhlou modernizaci.

Datum: 18.1.2017 10:21:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště