Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

KERBEROS VISION slouží v boji proti teroristům a sabotážím

 

Novinkou v expozici VOP CZ  je na veletrhu IDET software KERBEROS VISION , který se vyznačuje svým přehledným uživatelským prostředím a jednoduchým ovládáním. Jeho posláním je odhalit a upozornit na podezřelé objekty na povrchu podvozků vozidla při vjezdu do střeženého prostoru. Umožňuje totiž automaticky odhalovat potenciální teroristické a sabotážní útoky, stejně jako různá špionážní zařízení.

„Jsme jediní podnik na světě, který tento systém nabízí. Jde o pokročilou analýzu 3D obrazu s automatickým vyhodnocovacím systémem a pořízením plně barevného snímku podvozku automobilu v rozlišení až 1,3 px/mm,“ Jan Šafařík, vedoucí marketingu, VOP CZ, s.p. Podle něho je velikost pořízeného snímku a poměr stran automaticky upraven a přibližuje se reálnému poměru šířky a délky vozidla tak, aby nedocházelo k jeho zásadním deformacím a ke zkreslování pozorovaných oblastí. KERBEROS VISION umožňuje obsluze během několika sekund ověřit a identifikovat přítomnost konkrétního objektu na podvozku. Výhodou scanneru je technologie 3D – skenování podovozku vozidla, automatické pozorování a vyhodnocování pořízeného 3D snímku podvozku, identifikace a rozpoznávání vozidel podle registračních značek, jednoduchá a rychlá obsluha software a možnost implementace do již existujících bezpečnostních systémů. Firma garantuje průjezd a deseti vozidel za minutu.

VOP CZ dále představuje uutomatizovaný robotický pozemní systém TAROS V2. Vozidlo je určeno pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek ve složitém operačním prostředí s vysokou mírou rizika. TAROS konstruktéři koncipovali modulárním způsobem, kdy z jednotlivých částí 4x4 a 2x2 je možno sestavit robotizované vozidlo TAROS V2, a to v konfiguracích 4x4, 6x6 a 8x8 s možností dovybavení různými komponenty. Jde o zbraňové, robotické a senzorické systémy. Vozidlo je napájeno z akumulátorových baterií modulu 4x4 s možností průběžného dobíjení poháněného spalovacím motorem a umístěného v modulu 2x2. Tento systém umožňuje téměř neomezenou dobu provozu celého robotizovaného systému TAROS V2 ve zvolené konfiguraci. Dokonce se může rozšířit jeho operační schopnost robotickým manipulačním ramenem v prostředí s vysokou mírou rizika. Vozidlo je výsledkem činnosti VOP CZ s.p., Univerzity obrany v Brně, Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, Českého učení technického v Praze a Vysokého učení technického v Brně. Jako partnerů v rámci Centra pokročilé a outdoorové robotiky (CAFR).

VOP je především znám průzkumným kolovým bojovým vozidlem PANDUR II 8x8 CZ s radiolokátorem. Je vybaven integrovaným průzkumným systémem umístěným na teleskopickém sloupu. Má radiolokátor SQUIRE, obsahuje také výnosný systém dálkového průzkumu. Jde o velmi mobilní systém, průzkumná verze vozidla se vyvíjela na požadavek naší armády. Osádka vozidla je složena z řidiče a pěti členů obsluhy, maximální rychlost dosahuje 105 km/hod. a při plavbě 10 km/hod. Výkon motoru činí 335 kW. Podnik disponuje vlastním výzkumem a vývojem v oblasti elektronického boje a maskování i v oblasti materiálového inženýrství.

 

Datum: 21.5.2015 9:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště